Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Trafikte Seyir Keyfi Veren Yeni Yol Arkadaşı, Carver ve Hozon Neta, Türkiye Yollarına Çıkıyor

 Bir asırlık köklü geçmişe sahip Gürses Grup, mobilite kavramını değiştirecek adımlarla Türkiye otomotiv pazarına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Gürses Grup çatısı altında yer alan mobilite şirketi GRS Automobility, ilk etapta yepyeni iki farklı markayla yolculuğa çıkıyor. 


Global çapta lider elektrikli araç üreticileri arasında yer alan ve 2024 yılında Avrupa pazarına giriş yapmayı hedefleyen, Çin’in en büyük otomobil markalarından Hozon Neta, GRS Automobility çatısı altında temsil edilirken; ilk olarak yüzde yüz elektrikli kompakt SUV modeli Neta U ile Avrupa’dan önce Türkiye yollarıyla buluşuyor. 9 bin kişilik istihdama, küresel standartların üzerinde AR-GE tesislerine, 200’den fazla patente sahip olan ve yıllık 150 bin adet elektrikli araç satışıyla Dünya’daki elektrikli araç üreticileri arasında ilk 10’da yer alan Neta’nın yanı sıra GRS Automobility’nin bir diğer yenilikçi markası Hollandalı Carver ise mikromobilite dünyasına iddialı bir giriş yapıyor. Ülkemiz otomotiv pazarına hareket kazandıracak yeni nesil mobilite şirketi GRS Automobility, Çin’in en hızlı gelişim gösteren elektrikli otomobil markası Hozon Neta ve Hollandalı mikromobilite uzmanı Carver markalarını Türkiye yollarıyla buluşturuyor. Aralık ayında satışa çıkacak Neta ve Carver’a ilişkin görüş ve hedeflerini paylaşan GRS Automobility Genel Müdürü Vedat Uygun, “Mobilite kavramını uçtan uca yenilikçi çözümlerle yeniden ele almayı, ülkemiz otomotiv pazarını geliştirerek daha dinamik bir hale getirmeyi, bu sayede katma değer sağlamayı ve dönüştürmeyi hedefliyoruz. Hozon Neta ve Carver markaları oluşturacağımız değer zincirindeki yeni iki halka olacak. Pazara giriş yapan birçok yeni markanın aksine satış adetlerinden ziyade kullanıcıların sevdiği markaları temsil etme motivasyonu üzerinde duruyoruz. Aidiyet duygusu yaratmak ve tüketicileri mutlu etmek, her alanda yanlarında olmak bizler için pazar payından, satış adetlerinden çok daha kıymetli. 2030 yılında Türkiye’deki mobilite şirketleri arasında ilk 3’te yer almak vizyonumuzun genel çerçevesini oluşturuyor.” açıklamasında bulundu.Aralık ayında Neta U yollarla buluşuyor


2022 yılında 150 bin adet elektrikli araç satışına ulaşarak Dünya çapındaki elektrikli araç üreticileri arasında kendine ilk 10’da yer bulan Hozon Neta, 2024 yılında gireceği Avrupa pazarından önce Türkiye’de satışa sunuluyor. Güvenlik ve tasarım özellikleri, teknoloji ve donanım seviyesi, yüksek kalite standartlarıyla iddialı yeni nesil otomobiller geliştiren Neta, ilk etapta kompakt SUV modeli olan ve tamamen yeni bir elektrikli araç platformu üzerinde inşa edilen Neta U modeliyle Türkiye’de aralık ayında yollara çıkacak.


Neta U Pro, Aralık'ta yollarda; yeni, elektrikli, kompakt, SUV, Asyalı


Hiper sedan, safkan coupe ve B segmenti SUV modeli de yolda

Kompakt SUV modeli Neta U, Dünya’nın en iyi batarya üreticilerinden CATL batarya ile şehir içi 420 kilometre sürüş menzili (WLTP) sunarken, 30 dakikada yüzde 30’dan yüzde 80’e hızlı şarj özelliğiyle öne çıkıyor. V2L fonksiyonu sayesinde tıpkı bir jeneratör gibi enerji kaynağı haline dönüşerek kamp, doğal afet gibi durumlarda farklı elektronik cihazları şarj edebilen dinamik SUV’da, tek pedal sürüş modu, yüksek konfor ve teknoloji donanımları, her biri 8 inç olan iki ayrı dokunmatik ekran, kaliteli materyallerle bezenmiş iç mekân öne çıkıyor. Birçok pasif ve aktif güvenlik ekipmanıyla donatılan Neta U’nun C-NCAP testlerinden 5 yıldız aldığı açıklanıyor. Neta U’nun ardından gelecek Neta GT ise 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,7 saniyede çıkabilen safkan bir elektrikli coupe olarak 2024 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak. Yine aynı dönemde satışa çıkması beklenen Neta AYA ise küçük ailelerin gündelik hayatını kolaylaştıracak B segmenti bir SUV olarak konumlandırılıyor. L4+ otonom sürüş desteği, fütüristik tasarım öğeleri, 21 hoparlörlü ses sistemi gibi birçok özellikle donatılan hiper sedan modeli Neta S ise 2025 yılında ürün gamına dahil olacak. Bu modelin 0’dan 100 km/s hızlanma verisi ise sadece 3,9 saniye olarak belirtiliyor. 


Trafikte seyir keyfi veren yeni nesil yol arkadaşı: Carver


Kayak sporundaki “carving” kelimesinden ilham alarak Hollanda’da 1994 yılında serüvenine başlayan Carver markası da GRS Automobility’nin önümüzdeki ay itibarıyla Türkiye’de satışa sunmaya başlayacağı bir diğer marka olarak öne çıkıyor. Şehir içi yolculukları pratik hale getiren Carver, kompakt boyutları ve 1+1 oturma düzeniyle eğlenceli, akıllı ve ekonomik seyahat çözümleri sunuyor. Carver’ı rakiplerinden ayıran en büyük unsur ise  Dynamic Vehicle Control sistemi sayesinde Tıpkı motosikletlerde olduğu gibi virajlarda belli bir açıda yana yatabilmesi ve böylelikle çok daha güvenli ve stabil bir sürüş deneyimi sağlaması oluyor.


19 yorum:

 1. Motosiklet gibi aralara giremeyen ve de tam araba konforu sunamayan bu kategoriye emniyet şeridi kullanımı gibi özel bir statü verilmezse büyümesi zor gibi geliyor. Uçaklarda cabin size bavulun bir büyüğü gibi. Keşke tutsa.

  YanıtlaSil
 2. Astronomik vergileri bi şekilde kabullenemesekte artık yedik yuttuk üstüne birde Distribütörlerin/galeri/bayiilerin astronomik marjlı fiyatlandırma politikasına devlet tarafından el atılmalı önde çift tekerlekli motorsikletler bundan daha pahalı kymco cv3 650 bin lira

  YanıtlaSil
 3. Benzer bir konsept uzun zaman önce bmw tarafından üretilmiş, denge problemleri sebebiyle tutulmamıştı. Quuder quadro gibi devrilme problemi olmayan konseptler çıkmasına rağmen çok tercih edilmiyor. Çift ön tekerlekli modeller bile motosiklet kullanıcıları...

  YanıtlaSil
 4. Ami ile karşılaştırsak ilk bakışta f/p olarak ami daha cazip gibi?

  YanıtlaSil
 5. DEVRİLMEZMİŞ‼️ Hele bir gelsin görürüz.😂

  YanıtlaSil
 6. Türkiye şartlarında bu miniği bile alamıyoruz 😂

  YanıtlaSil
 7. Sadece sessizce düşünün , İstanbul'da bir sürü ruh hastası arasında trafikte bu araçla ilerliyorsunuz sakin, mutlu, huzurlu şekilde.

  YanıtlaSil
 8. Evet “tam bir yetişkin oyuncağı” Trafik sorunu olmayan şehirlerde iş görebilir ama İstanbul’da, trafikte bir avantaj sağlamaz,bence.

  YanıtlaSil
 9. Çok iyi demişsiniz, oyuncak!
  Bunların ülkede trafiğe çıkması yasaklanmalı. Zamanında bunlar gibi bir sürü çöp getirildi, ülkenin kaynakları heba oldu.
  Mesela 126bis ler en çok araca benzeyenlerinden.
  Veya "scooter" lar döviz ödeniyor, hepsi 2-3 yıl kullan at ürünler

  YanıtlaSil
 10. Çok insanın canı yanacak. Bunun Renault olanı sattı mı ki bunu getirdiler?

  YanıtlaSil
 11. Istanbul'daki Hollandali otobusleri ne yaptigimizi bilmiyorlar galiba.😁

  YanıtlaSil
 12. yeni clio yerine buna para verenin de aklına şaşayım

  YanıtlaSil
 13. kuryelerin can güvenliğini arttırsın yeter..

  YanıtlaSil
 14. Gereksiz ve tehlikeli, ben bir doğanın vurduğu minibüsün takla atışını gördüm. Hele bunlar top gibi yucarlanır. vicut yine kaporta, saçmalık. Hayat bu kadar fantazimi?

  YanıtlaSil
 15. Maks 45 km/h ile de devilmesin bi zahmet…

  YanıtlaSil
 16. Yaw gevurlar ne yiyip ne içiyor neden bizden böyle şeyler çıkmıyor

  YanıtlaSil
 17. turkiye de kullanilacak arac degil trafik canavari cok bizde

  YanıtlaSil
 18. Tesla yatirimi,woswagen yatirimi içinde boyle dediler tesla holandada fabrka kurcakmis. Woswagende çekildi. Honda da dukkan kapatti daha aklima gelmiyor. Bu olur inşallah..

  YanıtlaSil
 19. Evet çok enteresan özellikleri var. fakat sorulması gereken soru şu. Sırf bu özellikleri merak ettiğim için bu acayip şeyi 500 000 verip alır mıyım. Alırsam bana ne avantaj sağlar. Cevap çok basit..Almam.. 500 000 buna verene kadar üst düzey bir motosiklet alırım.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..