Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni, elektrikli mini araç, Catchy. Türkiye'nin Lider Mobil Yaşam Markası; Hotomobil'den.

Avrupa’nın ve Türkiye’nin en geniş model gamına sahip Türk mobil yaşam markası Hotomobil, geçtiğimiz günlerde İtalya’da gerçekleşen EICMA Uluslararası İki Tekerlekli Araçlar Fuarı’nda ilk station vagon mikro mobilite ürünü Catchy, Combo Purpose Electric Vehicle’ı (CPEV) tanıttı.Türkiye'nin lider mobil yaşam markası Hotomobil tarafından İtalya'da ilk kez tanıtılan Catchy, istendiğinde sürücü ve yolcu için konforlu ve pratik bir 2 kişilik araç olarak kullanılabilirken, istendiğinde ise station vagona dönüşerek olağanüstü bir taşıma kapasitesi sunuyor. Bu benzersiz özellik, Catchy'yi sadece bir taşıma aracı değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı ve özgürlük simgesi haline getiriyor. Catchy ile geleceğe yol alın ve mobilite anlayışınızı baştan tanımlayın.


 


Hotomobil'in mobil yaşam dünyasına yepyeni bir soluk getiren yerli ve milli aracı Catchy, trafik sorununa pratik bir çözüm sunmanın yanı sıra modüler yapısı sayesinde kargo taşımacılığını farklı bir boyuta taşıyor. Ayrıca tek kişilik bir yatağa dönüşebilme özelliği ile Catchy, sınıfındaki çok fonksiyonlu tek araç olarak öne çıkıyor. Catchy, şehir içi ulaşımın geleceğini yeniden şekillendirmek ve sürdürülebilirlik konseptini otomotiv sektörüne entegre etmek için tasarlandı.


 


Çok Amaçlı Kullanım: Her Yolculuk için Mükemmel Uyum

Doğa dostu çözümler sunarak kullanıcılarının mobil yaşam ekosistemini genişletmeye devam eden Hotomobil, Quadricycle sınıfına giren, Catchy ile çevreci bir yaklaşım sergiliyor. Şehir trafiğinde hareket özgürlüğü sunan Catchy, malzeme ve enerji kaynaklarının en az kullanımıyla çevreci bir duruş sergiliyor. 110 ila 130 km menzile sahip olan ve 45 km hıza ulaşabilen Catchy, iki kişinin rahatça yolculuk yapabileceği geniş bir oturma alanına sahiptir.


 


Hem Station Vagon Hem Kargo Aracı

Kullanıcılarına konforlu ve güvenli seyahat imkânı sunan araç sadece ergonomik, şık ve çarpıcı tasarımıyla değil çok amaçlı kullanımıyla da öne çıkıyor. Kişisel kullanımının yanı sıra sadece bir koltuğun ileri alınmasıyla kargo aracı olarak da kullanılabilen Catchy bu çok işlevli kullanımıyla sınıfının tek örneği. Uluslararası kargo ölçülerine uygun ürünün kargo taşıma bölümü yarım euro palet ölçüsüyle uluslararası kargo standartlarına uygun bir kullanım sağlıyor. 16 yaş üzerinde, ehliyeti olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği araç L6 E sınıfına giriyor ve bisiklet yolundan gidebiliyor. 


 


Hotomobil’in bu yenilikçi aracı, modüler koltuk yapısıyla farklı ihtiyaçlara hızlı bir şekilde cevap verebilirken bir yolcu ve sürücüyü rahatlıkla ağırlayabiliyor. Ayrıca, engelli bireyler için de uygun bir tasarım sunarak, sandalye ile erişimi kolaylaştırıyor ve modüler koltuk yapısı sayesinde tek kişilik bir yatağa dönüşebiliyor.


 

Yüzde 100 yerli ve milli bir inovasyon

Karbon ayak izinin en aza indirilmesinde büyük fayda sağlayacak olan Catchy, şehir içi ulaşım araçlarının yeni, çağdaş bir biçimini temsil ediyor. AR-GE sürecinden üretimine bütünüyle yerli ve milli bir inovasyon olan Catchy Hotomobil’in Gebze’deki fabrikalarında üretiliyor.  Otomobilin güvenlik, olumsuz hava koşullarına karşı koruma ve konfor gibi avantajlarını, hafif bir elektrikli aracın düşük enerji tüketimi ve alan kullanımıyla birleştiren Catchy ulaşımda kullanıcıların yeni gözdesi olacak.


 


Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışan milli inovasyon

Pınar Kamçı: “Bayrağımızı uluslararası arenada dalgalandırmanın, ülkemizi yurt dışında temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan olsun…” 


 


Otomotiv sektöründe Avrupa standartlarına uygun üretim tesislerine sahip tek Türk markası Hotomobil’in Genel Müdürü Pınar Kamçı üstün mühendislik anlayışıyla tasarlanan Catchy hakkında şunları aktarıyor:


 


“Sektörde lider Türk markası olarak gerçekleştirdiğimiz her inovasyonda doğa dostu çözümlerle mobil yaşamı herkes için erişilebilir kılmaya devam ediyoruz. Günümüzde insanların hızlı bir şekilde hareket etme ihtiyacına çözüm sağlamak amacıyla sürdürülebilirlik bilinciyle bir ekosistem yaratmayı hedefliyoruz. Kullanıcıların çok yönlü ihtiyaçlarını birbirini tamamlayan ürün gamımızla gideriyor ve müşterilerimiz için yeni nesil bir seyahat konsepti oluşturuyoruz. Fuarda prototipini sergilediğimiz Catchy ile büyük şehirlerin trafik sorununu çözmeyi, bu ürünü kamp ve karavan hayatına entegre ederek müşterilerimizin anlık ihtiyaçlarına erişimlerini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Uzun süren AR-GE çalışmalarımız neticesinde, tüketicilerin ihtiyaç ve sorunlarını tespit ettik. Catchy ile tüm bu ihtiyaçlara yanıt vermeyi hedefliyoruz. Catchy tıpkı çağımızın gerektirdiği gibi elektrikli ve yeşil bir ürün. Üstelik sadece binek aracı olmakla kalmayıp, aynı zamanda otomotiv dünyasına yeni bir soluk getirerek ilk mikro mobil station vagon taşıma aracını ürettik. Catchy, “Combo Purpose Electric Vehicle” (CPEV) yaratıcısı konumundadır. Türkiye’nin lider mobil yaşam markası olarak inovasyonu bünyemizde her zaman yaşatıyor, ülkemizi uluslararası arenada temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.”


 


 


Catchy Teknik Özellikler


Anti-Theft (Hırsızlık Önleme):

Tekerlerdeki hareket sensörü ve anahtar algılama fonksiyonu sayesinde olağandışı hareketler izlenir ve kullanıcıya uygulama üzerinden iletilir.


Crash Sensor (Kaza Sensörü):

Kaza sensörü, gyro sensörü desteğiyle çalışır. Ani sarsılmalar veya çarpışmalar gibi durumlarda araç bilgilerini kaydeder. Kaza sensörü, kaza anında algılanan kuvvetin seviyesine bağlı olarak ilgili sağlık birimine bildirimde bulunur. Bu özellik, garanti dışı durumları tespit etmek için de büyük bir öneme sahiptir.Connectivity (Bağlantı):

Catchy, Wi-Fi bağlantısı sayesinde IOS ve Android cep telefonlarına yüklenen uygulama ile kontrol edilebilir. Bu özellik, kullanıcıların cep telefonlarından uygulama aracılığıyla araç kapılarını açma/kapatma, bakım uyarıları alma, araç üzerinde bulunan kameralardan gelen görüntüyü izleme gibi işlemleri gerçekleştirmelerini sağlar. Ayrıca, araca ait tüm verileri (anlık hız, toplam km, batarya yüzdesi vb.) uygulama üzerinden görüntülemelerine olanak tanır.


 


Catchy Opsiyonel Özellikleri:

Zengin ve çeşitli taleplere uygun olarak tasarlanmış geniş opsiyonel ürün yelpazesi, mikromobiliteyi desteklerken kullanıcılara geniş bir özgürlük sağlar.


Isıtmalı koltuk ve elcik ısıtma, dört mevsim kullanımı mümkün kılar ve zorlu hava koşullarında rahatlığı garanti eder.


Bluetooth hoparlör sistemi, kesintisiz iletişim kurma ve favori müziğin keyfini çıkarmanızı sağlar.


Hotomobil'in akıllı yazılımı, sesli komut sistemi, ışıkları açma/kapatma, "follow me" özelliği ile yolunuzu aydınlatma ve uzaktan aracınızı açma/kapama olanağı sunar.


Catchy Adventure Box, kamp tutkunları için idealdir. Mobil kamp ocağı, depolama alanları, 20 litrelik harici su kapasitesi, portatif buzdolabı ve hatta portatif bir çadır içerir.


Swap Battery (Tak-Çıkar Batarya):

Araç bataryası, tak-çıkar batarya sistemi sayesinde araç içerisinden çıkartılabilir ve 220V elektrik kullanılarak ev, kafe, otel vb. herhangi bir ortamda şarj edilebilir.Hotomobil Hakkında

Hotomobil, 2015 yılında Restar Otomotiv Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak ticari faaliyetine başlamıştır. 4 yıl süren AR-GE ve marka yapılandırma süreci sonrasında 2019 yılında Hotomobil markası adı altında ilk ürünü satışa sunulmuştur. Günümüzde ise motokaravan, camper-van, pick up üzeri karavan ve çekme karavan modelleri ile geniş bir ürün portföyü bulunmaktadır. AR-GE faaliyetlerine devam eden mobil yaşam markası Hotomobil, kara ve deniz ulaşımında kurduğu ekosistemi büyütmeyi hedefliyor.  Bunun yanı sıra, sürdürülebilirlik ve doğa sevgisini temel ilke olarak benimseyen Hotomobil, "Urban Badger" markasıyla doğa tutkunlarına yönelik dış mekân ürünleri de sunuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..