Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Mercedes-Benz Türk, Sürücüsüz Otomatik Araç Projesiyle Yeni Bir “İlk”e Daha İmza Attı

Teknolojik çözümlerde sektörüne öncülük eden Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda hayata geçirdiği Outdoor AGV (Sürücüsüz Otomatik Araç) Projesi ile Daimler Truck kamyon fabrikaları arasında bir “ilk”i gerçekleştirdi. Mercedes-Benz Türk’ün bu projesiyle, üretimi tamamlanmış kabinlerin binalar arası taşıma işlemi, akan bir trafikte çalışabilen Outdoor AGV’ler ile gerçekleştiriliyor. AGV sayesinde otomatik taşıma işlemleri gerçekleşerek, daha verimli kaynak kullanımı sağlanıyor. Türkiye’de ağır ticari araç endüstrisinin öncüsü Mercedes-Benz Türk,  geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle ilklere imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda devreye aldığı; hem iç mekanda hem de dış mekanda kullanılabilen, çalışan dostu Outdoor AGV ile AGV teknolojisini bir adım ileriye taşıyor. Tüm Daimler Truck kamyon fabrikaları arasında “ilk” olma özelliğini taşıyan Outdoor AGV’ler, gelişmiş navigasyon, algılama ve güvenlik sistemleriyle ağır taşıma işlemlerini üstlenerek, iş güvenliğinin sağlanmasında büyük rol oynuyor. Fabrika personelinin iş yükünü azaltıyor


Yeni Outdoor AGV Projesi, montaj bantlarında üretimi tamamlanmış kabinlerin, başka bir üretim holünde bulunan şasi ile birleştirilmesi amacıyla transfer sürecini otonom hale getiriyor. Yeni Outdoor AGV Projesi, Mercedes-Benz Türk’ün inovasyon ve ileri teknoloji alanındaki yaklaşımını yansıtırken, proje operasyonel verimlilik, zaman ve iş gücü tasarrufu sağlaması bakımından büyük önem taşıyor.


Sürdürülebilirlik hedefleriyle uyumlu


Sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde, 2039’a kadar üretim süreçlerindeki karbon salınımını tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyen ve bu doğrultudaki yatırımları ve çalışmalarıyla otomotiv sektörüne öncülük eden Mercedes-Benz Türk, Outdoor AGV Projesi ile de bu vizyona katkı sunmaya devam ediyor. Proje ile enerji verimliliği, düşük karbon ayak izi, atık azaltımı ve iş güvenliği gibi alanlarda sürdürülebilirlik hedeflerine uyum sağlanıyor.
Volkswagen Grubunun Cupra ve Jetta'dan Sonraki Yeni Markası Scout, Hazırlanıyor
Havalimanından Araç Nasıl Kiralanır?
Türkiye'de Otomobil, Araç ve Motor İmal Eden Firmalar
2024 Lastik Fiyatları  2024 Lastik Fiyatları
Kapı Açma Kazalarında, Bu Teknikle Açılan Kapı Hayat Kurtarıyor…
Türkiye'de Yerli Otomobil ve Yerli Araç İçin Yapılan Çalışmaları Biliyor musunuz?
Hangi Toyota Modeli, Nerede İmal Ediliyor?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..