Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

2024'ün Otomobili; Scenic E-Tech. Renault'nun Yılın Otomobili Seçilen Yedinci Aracı

 Renault Scenic E-Tech %100 Elektrikli; “The Car of the Year 2024” (2024 Yılın Otomobili) ödülüne layık görüldü. Şehir içi yollar için kompakt ve hafif bir tasarımla sunulan, konforlu uzun yolculuklar için ise yüksek teknoloji öğeleriyle donatılan ve 625 km'ye kadar menzili bulunan Scenic E-Tech, rakiplerini geride bırakarak “Yılın Otomobili” olmayı başardı.Scenic E-Tech %100 Elektrikli, “The Car of the Year 2024” (2024 Yılın Otomobili) seçildi. Sonuçlar 26 Şubat Pazartesi günü Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nda (İsviçre) düzenlenen törende açıklandı.Yılın otomobili ödülü, 22 ülkeden ve 58 otomobil gazetecisinden oluşan uzman jürinin oylarıyla belirlendi. Scenic, 329 puanla birinci sırada yer alarak, Renault 16 (1966), Renault 9 (1982), Clio (1991), Scenic'in (1997), Megane (2003) ve Clio (2006) gibi ödüllerin ardından prestijli 'Yılın Otomobili' ödülünü alan yedinci Renault modeli oldu.Renault CEO’su Fabrice Cambolive “ 'Yılın Otomobili' ödülünü kazanmak, Renault Grubu ve Renault markası bünyesindeki herkes için büyük bir gurur. Bu prestijli ödüle sahip olmak, doğru seçimler yaptığımızı gösteriyor. Rekor menzil, cömert iç hacim, üstün sürüş keyfi, yeni Solarbay panoramik açılır tavan ve daha birçok özelliği barındıran Scenic E-Tech %100 Elektrikli, Avrupa elektrikli araç pazarındaki konumunu güçlendirecek tüm doğru özelliklere sahip” dedi.


Medium AmpR platformu (eski adıyla CMF-EV) üzerinde geliştirilen ve tamamen elektrikli bir model olan Scenic E-Tech %100 Elektrikli, çok yönlülük arayan kullanıcılar için tasarlandı. Sıfır emisyona sahip, çevik, hafif (1.890 kg) ve kompakt (4,47 m uzunluk) özellikleriyle Scenic E-Tech %100 Elektrikli, şehir içi yollarda üstün performans sergiliyor. Scenic E-Tech %100 Elektrikli ayrıca uzun yolculuklar için 625 km'ye kadar menzil (WLTP), konfor, ferah iç mekan ve üstün teknolojileriyle gelişmiş bir sürüş deneyimi sunuyor.

2 yorum:

  1. 2011 grand scenic kullanıyorum.. yenisi gelirse almak isterim. Çok memnunum


    Süleyman ENER

    YanıtlaSil
  2. Bir togg sahibi olarak bende satıp reno almayı düşünüyorum. Togg sorunları ile bıktırdı. Kendinden soğuttu. Acilen önlem alınmalı yoksa insanlar tercih etmeyecekler. Tubitak aselsan veya Baykar gibi firmalardan destek alsınlar. Böyle gitmez bu iş.


    Ali

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..