Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

RENKLİ MERDiVENLER ve RENKLi BiR YARIŞHeyecanlı mücadeleler, biribirinden farklı otomobiller ve basın mensuplarının co-pilot koltuğunda yarış deneyimi yaşaması güzel sahnelerdi. Ancak boş tribünler yarışların eksisiydi. Peki tribünler nasıl dolar;önce tanıtım ve reklam olmalı. Belki  izleyicilere  çekilişle bir kaç küçük hediye verilebilir!Olmazsa olmazlardan biri de aracı olmayanlar için ulaşım; iETT, Özel Halk Otobüsü veya servis araçlarıyla yapılabilir.


Kalkış yerleri tabelalarla veya reklam panolarıyla belirtilmeli.
Birde; bilet fiyatları cazip olmalı. En azından iki veya daha fazla bilete indirim yapılmalı.
Diyelim ki 5 kişiden fazla bilet alınırsa biletler yarı fiyatına olmalı! İlgi çekici küçük aktiviteler olabilir, ünlü futbolcu ve sanatçılardan katılım sağlanabilir!..
Neyse konuyla ilgili basın bültenine dönelim;
''Türkiye Pist Şampiyonası’nda geçtiğimiz hafta sonu Intercity İstanbul Park Pisti’nde adrenalin dolu dakikalar , özel pist aktiviteleri ile renklendi...
2013 Türkiye Pist Şampiyonası´nda sezonun 4. ayak yarışları Intercity sponsorluğunda 31 Ağustos-01 Eylül tarihlerinde Intercity İstanbul Park pistinde gerçekleştirildi.
Organizasyonun ilk günü on  turluk Super Grup ve Maxi Grup birinci yarışları gerçekleştirildi. Super Grup ilk yarışında Borusan Otomotiv Motorsport’tan Kaan Gürgenç birinciliğin sahibi olurken, yine BMW 320 ile takım arkadaşı Levent Kocabıyık ikinci ve Ülkü Motorsport’tan Honda Civic Type-R ile Ahmet Mutlubaş üçüncü sırada finişe ulaştılar.
Maxi Grup ilk yarışı ise Porsche 997 GT3 ile yarışan Ülkü Motorsport pilotlarının üstünlüğünde geçti. 1 numaralı Ümit Ülkü damalı bayrağın altından geçen ilk pilot olurken, Ahmet Mutlubaşikinci ve Adem Seçilmiş de üçüncü sırada yer aldılar.
Türkiye Pist Şampiyonası haricinde her iki gün de özel pist aktiviteleri ile renklenen organizasyonun ikinci gününde Maxi ve Super grup ikinci yarışları ile 1600 ve dizel grup yarışları koşuldu.
Super grup ikinci yarışında Borusan Otomotiv Motorsport’tan Kaan Gürgenç bir kez daha birinciliğe uzanırken Loft T-Max Racing Team’den Opel Corsa S1600 pilotu Ayhan Germirli ikinciliği ve Ülkü Motorsport’tan Zafer Öngün üçüncülüğü elde etti. Bu kategoride Ümit Ülkü yeni pist aracı Skoda Fabia ile mekanik sorunlar nedeni ile podyuma çıkamasa da başarılı tur zamanları ve performansı ile göz doldurdu.
Maxi grup ikinci yarışında Ülkü Motorsport takımından Ümit Ülkü Porsche 997 GT3 ile ikinci kez birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. Ülkü’yü takım arkadaşı Ali Özerinç izlerken, Borusan Otomotiv Motorsport takımından Can Artam BMW M3 ile üçüncü sırada podyuma çıktı.
1600 ve dizel grubun bir arada koşulan 8 turluk yarışları sonunda ise Ülkü Motorsport takımından Peugeot 106 GTI ile Egemen Çivicioğlu birinciliği kazanırken, aynı takımdan benzer bir otomobille yarışan Sedat Yılmaz ikinci ve ferdi olarak Citroen Saxo VTS ile yarışan Serhat Susuzluoğlu üçüncü oldular. Dizel grupta sezon başından bu yana yükselen bir başarı grafiği sergileyen Ülkü Motorsport takımından Berk UIu VW Polo ile birinciliğin sahibi olurken, aynı takımından Muhammed Ali Ülkü ikinciliği ve Loft T-Max Racing Team’den Ahmet Efe Hatunoğlu üçüncülüğü elde etti. Ayrıca dizel grupta Loft T-Max Racing adına yarışan tek bayan pilot Onur Karataş’a da bir teşvik ödülü verildi.
Organizasyon kapsamında 01 Eylül Pazar günü basın mensuplarına yönelik bir co-drive aktivitesi gerçekleştirildi. Çok sayıda basın mensubu tecrübeli pilotların sağ koltuklarında unutamayacakları anlar yaşayarak Intercity İstanbul Park Pisti´ni daha yakından tanıma fırsatı buldular.
2013 Türkiye Pist Şampiyonası İzmir Ülkü Yarış Pisti ve Intercity İstanbul Park pistinde düzenlenecek iki yarışın ardından son bulacak…''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..