Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Derindere'den kamuoyuna duyuru

Yerli elektrikli otomobil firması DMA'nın da bağlı bulunduğu Derindere Şirketler Grubu, bugün bir Toyota ile olan yetkili satıcılık faaliyetlerine dair bir açıklamada bulundu;Derindere Grubu, otomotiv sektöründe 40 yılı aşkın deneyiminin yanı sıra, uzun yıllardır operasyonel kiralama alanındaki faaliyetleriyle, ülkemizin ve sektörümüzün en köklü kuruluşları arasında yer almaktadır.
Grubumuz bünyesinde, iki adet Toyota yetkili satıcılığı faaliyetinin yanı sıra; ülkemizin sektöründeki en büyük yerli sermayeli kuruluşu olan DRD Filo Kiralama ve dünya genelinde referans niteliğinde özelliklere sahip elektrikli araçlarımızın, üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdüren DMA- Derindere Motorlu Araçlar şirketleri yer almaktadır.

Grup şirketlerimizden DRD; 22 binadetlik araç sayısı, 510 milyon TL ciro ve 1,2 milyar TL’yi aşan aktif toplamlar gibi güçlü adetsel ve finansal göstergelere sahiptir. Diğer bir şirketimiz DMA,elektrikli araçlar için geliştirdiği ve sahip olduğu teknolojiler sayesinde, otomotivde ülkemiz adına dünya çapında iddiasını ortaya koymaktadır. Bu gelişim ve değişim süreci, grubumuz çatısı altında faaliyet gösteren tüm birimlerin karlılık, verimlilik ve potansiyel temelli olarak yeniden değerlendirilmesini zorunlu kılmıştır.


Bu çerçevede gerçekleştirilen stratejik değerlendirmeler sonucunda, grubumuz bünyesinde İstanbul’da faaliyet gösteren Toyota Yetkili Satıcılık faaliyetlerinin sonlandırılmasına karar verilmiştir. Bununla birlikte, aynı markanın“Türkiye’de Anadolu’da faaliyete başlayan ilk yetkili satış noktası”özelliği ile Samsun’da yer alan yetkili satıcılık faaliyetlerinin sürdürülmesine, uzun yıllardır faaliyet gösterilen İstanbul Zeytinburnu yerleşkemizde tamamen özel olarak tasarlanmış konsept bir DMA elektrikli araçlar satış noktamızın faaliyete geçirilmesine ve aynı bölgede kapsamlı bir ikinci el otomotiv merkezi yatırımının gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.


Almış olduğumuz bu stratejik karar çerçevesinde, otomotiv sektörünün önemli markalarından biri olan Toyota markasına, şirketimize bugüne kadar değerli katkılar sağlayan tedarikçilerimize ve grubumuzu bugünlere getirmemizde en büyük destekçimiz olan değerli müşterilerimize, bugüne kadar göstermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

Sektöründe ülkemizin en büyük yerli sermayeli şirketi olan DRD Filo Kiralama markası ve ürettiği yüksek teknolojili elektrikli araçlar ile Türkiye’nin dünya genelinde adını başarıyla duyuran DMA Derindere Motorlu araçlar markası ile grubumuzun otomotiv sektöründeki ağırlığı artarak devam edecektir.

İlgili kararın sektörümüze, markalarımıza ve tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.Aytekinhan YILDIRICI
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

2 yorum:

  1. Bu firmadan umudum yüksekti ama pek bir şeylerini göremedik ne yazık ki. Yerli otomobil çok uzak bir gelecekte yapılır gibime geliyor:(

    YanıtlaSil
  2. Elektriki otomobilin maliyeti, Tübitak veya devlet teşviki ve altyapı gibi sorunlarında etkili olduğunu düşünüyorum. Ancak Zeytinburnu'ndaki Toyota bayiliinin yerini DMA'ya bırakılacak olması bu konuda bir gelişme olduğunu gösteriyor!

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..