Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Otomobilin, Büyüleyici Tarihine Tanık Olma Zamanı

Otomotiv dünyasının en zarif otomobilleri, geçen yıl olduğu gibi İstanbul'un en eski yerlerinden Haliç Sahili'nde buluşuyor.Otomobilin icadıyla başlayan bu etkinlik, ilk Fransa'da gerçekleşirken son yıllarda Türkiye'de de ilgi görüyor..Klasik otomobillerin etkileyici tasarımları, o yılların teknolojisiyle birleşince ortaya her biri farklı bir karakteri canlandıran demirden atları (!) ortaya çıkarıyor..


 Geçen yıl Ford Mustang ler vardı bu yıl ise Ferrari'ler..


Bakmanın yanında sahip olanlara da prestij sağlayan bu otomobiller yine, yeniden Haliç Kongre Merkezi’nde olacak.. İstanbul Concours d’Elegance Klasik Otomobil Güzellik ve Zarafet Yarışması, Işıklar Holding ve Julius Baer ana sponsorluğunda, 13-14 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek..
Concours d’Elegance’ların tarihi 17. yüzyıl Fransız aristokrasisine kadar uzanıyor. 1920’lerde atsız arabalarla başlayan Concours d’Elegance’lar, otomobillerin zarafet buluşması olarak dünyanın en önemli noktalarında gerçekleştirilen ve tüm dünyada takip edilen önemli bir etkinlik olarak yerini koruyor. Bu anlamda dünya çapında düzenlenen ilk akla gelen Concours d’Elegance’lar; Villa d’Este, Pebble Beach Concours d’Elegance, Meadow Brook Concours d’Elegance, Amelia Island Concours d’Elegance ve Manhattan’daki Louis Vuitton Classic...


 Geçen yıl Ford Mustang ler vardı bu yıl ise Ferrari'ler..Organizasyon Komitesi Başkanı Uğur Işık; “Istanbul Concours d’Elegance 2013 ve 2014 yıllarında ülkemizin klasik otomobil çevreleri ve ziyaretçileri tarafından büyük ilgiyle ilgisiyle karşılandı. Bu sene de ilginin artarak devam edeceğine inanıyoruz. Etkinliğimizi, geçen sene olduğu gibi, bu sene de İstanbul’un en ayrıcalıklı mekanlarından biri olan Haliç Kongre Merkezi’nde yapacağız” dedi. Uğur Işık ayrıca 2 gün boyunca İstanbul’un cemiyet ve iş dünyası başta olmak üzere, klasik otomobil tutkunları için cazibe merkezi olacağının da altını çizerek; “Julius Baer, IWC Schaffhausen ve Numarine gibi sektöründe öncü Uuluslararası markaların etkinliğimize sponsor olarak verdiği destekten dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Istanbul Concours d’Elegance’ı her geçen sene daha büyük bir istek ve tutkuyla düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.
Istanbul Concours d’Elegance boyunca yarışmada yer almaya hak kazanan otomobiller 2 gün boyunca, yıllarına göre tanımlanan 4 farklı kategoride, alanlarında uzman otoritelerden oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirilerek, ödüllerine kavuşacak.
Dış görünüm, iç tasarım, orjinallik ve tarihçesi gibi yaklaşımlar üzerinden verilecek puanlamalara göre ödül kategorileri 1945 ve öncesi için “Antiques”, 1946 – 1960 yılları için “Classics”, 1961 – 1975 yıllarında “Collectables” ve her sene farklı bir üreticiden seçilecek olan “Featured Brand” şeklinde ayrılıyor. “People’s Choice” kategorisinde ise birinci, ziyaretçi oylarıyla belirlenecek…Bu senenin Featured Brand olarak öne çıkarılan markası ise, Türkiye distribütörlüğünü Fermas’ın üstlendiği dünyanın en önde gelen spor otomobil markası Ferrari…
 Ferrari sahipleri otomobillerini taçlandırmak için bu kategoride başvuru yaparak, otomobillerini taçlandırmak için yarışmaya katılacaklar…


Birbirinden güzel ve özel 60’a yakın otomobilin sergileneceği bu büyük buluşma için biletler Biletix’ten veya etkinlik girişinden temin edilecek olup, ziyaret saatleri 12.00 – 19.00 arasındadır.

2 yorum:

  1. Klasik otomobillerin en üst düzeydeki bu etkinliğini bende , bir aksilik olmazsa izleyeceğim..

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..