Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Lada; 2015'te gelecekti ama 2016'da kesin gelecek!

Vesta modeliyle gündemden düşmeyen Lada; Türkiye'ye üçüncü kez giriş yapacak.
Ancak 2015'te satışların başlayacağı, kendi internet sitesinde de yazmasına rağmen Temmuz'un ortalarına geldiğimiz bugünlerde hala yeni bir gelişme yok. Sadece belli aralıkarla internet sayfalarında; yakında Vesta Lada Symbol değil Granta!


modeliyle Lada'nı satışlara başlayacağına dair yazılar çıkıyor!

1985'li yıllarda Türkiye de satışına başlanan Lada; Çelik Motor distribütörlüğüyle Samara, Niva ve 2104 (Fiat 124 bazlı) modellerini Türkiye'ye getirdi. Ve yıllarca Türkiye'nin en çok satan otomobili oldu.2011'li yıllarda ise Azerbeycan ortaklı bir dağıtım (xazar-lada) firması Niva, Priora ve Kalina gibi modelleri satışa sundu.Sonrasında Lada.com.tr isimli internet sitesiyle 2015 yılıyla Lada'nın Türkiye de satışlara tekrar başlayacağı duyuruluyor...

1991'de Lada'nın Ege Bölgesi Bayiliği'ni yapmaya başlayan Sever Oto (http://www.severoto.com.tr/), Lada otomobillerinin Türkiye satışını yapmaya hazırlanıyor. Zira başta yedek parça konularında AVTOVAZ firmasıyla antlaşmaya varılmış ve bayilik çalışmaların devam ettiği az evvel bahsettiğimiz internet sitesinde yazıyor.Geçen hafta telefonla ulaştığım yetkililer 2016 ile satışların başlayacağını ifade ettiler..

Diğer taraftan Vesta; modern bir otomobile benziyor, Kalina son haliyle çok yakışıklı olmuş. Özellikle Kalina Cross ve Granta Liftback satışa başlanırsa, en çok ilgi çeken araçlar olacaktır.

Sonuç; Lada'yı biraz daha bekleyeceğiz!

Kaynak;  http://www.lada.com.tr/
 http://www.severoto.com.tr/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..