Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

43 güçlü otomobil, otomotivin ikinci kentini alt üst edecek!

Ford Otosan Rallisi başlıyorTürkiye Ralli Şampiyonası’nın en önemli yarışlarından biri olan Kocaeli Rallisi, bu hafta sonugerçekleştirilecek..
Aslında bu rallinin bence en önemli özelliği Bursa'dan sonra otomobil ve ticari araç üretiminin yapıldığı en önemli şehirlerden biri olan İzmit diğer adıyla Kocaeli'de olması.Ev sahibi markalardan Ford'un etkinliğe olan desteğini görmemiz güzel .Ancak Türlkiye de üretim
yapan otomobil firmalarının bu yarışlara ne kadar ilgi gösterdiği tartışılır.1970'lerde futboldaki üç büyükler gibi rallilerde de üç büyük takım vardı. Seyirciler; ya Tofaş'ı ( Murat), ya Reno'yu (Renault) yada Anadol'u tutarlardı!Neyse günümüze dönelim;bu senel 33. cüsü düzenlenecek olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 43 takımın katılımıyla 22-23 Ağustos tarihlerinde yapılacak..
Ford Otosan Kocaeli Rallisi; Ford Otosan ana sponsorluğunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Outlet Center İzmit, Toshiba, Avis, Setur, ve Wellborn Luxury Hotel katkıları ile organize edilecek olan Ford Otosan 33.Kocaeli Rallisi, 22-23 Ağustos tarihlerinde büyük mücadelelere sahne olacak. 
SEYİRCİ ETABI ŞEHİR MERKEZİNE TAŞINIYOR

22 Ağustos Cumartesi günü saat 14:30’da Outlet Center İzmit’ten başlayacak rallinin ilk gününde ekipler, Transit (12,40 km), Tourneo Courier (9,10 km.) ve Ford Otosan (18,80 km.) özel etaplarının ardından, Kocaeli şehir merkezinde yer alan Kocaeli Büyükşehir seyirci özel etabında günü sonlandıracaklar.

 yarışma başlıyor,

Bugüne kadar Kocaeli İnterteks Fuar Merkezi otoparkında düzenlenen seyirci özel etabı, bu yıldan itibaren şehir merkezine taşınıyor. Bulvar Anıt Park karşısında yer alan Perşembe Pazarı, rallide hem servis alanına, hem de seyirci özel etabına ev sahipliği yapacak. Ekipler, seyirci özel etabı ardından servis aldıktan sonra Wellborn Luxury Hotel’de ilk günü tamamlayacaklar.
İKİNCİ GÜN 6 ÖZEL ETAP VAR
23 Ağustos Pazar sabahı saat 09:00 da yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipleri, rallinin ikinci gününde zorlu bir mücadele bekliyor olacak. Ekipler, Transit (12,40 km), Tourneo Courier (9,10 km.) ve Otosan (18,80 km.) özel etaplarının ardından, Perşembe Pazarı servis alanına gelerek araçlarının bakım ve ikmallerini gerçekleştirecekler. Ardından bu 3 özel etabı bir kez daha geçerek saat 17:30’da Outlet Center İzmit´te finiş podyumuna ulaşacaklar.
BOSTANCI ve CFTT LİDER DURUMDA
Bu yarış öncesinde Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı 113 puanla lider durumda yer alırken, onu 64,8 puanla takım arkadaşı Orhan Avcıoğlu ve 54 puanla Neo Motorspor’dan Yağız Avcı takip ediyor. Takımlar Şampiyonası’nda ise Castrol Ford Team Türkiye liderliği devam ederken, Neo Motorpsor ikinci ve Deltasport üçüncü sırada yer alıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..