Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Audi A8, Yine Yılın Lüks Otomobili Oldu

Son 13 yıldır dünyada yılın otomobili, yılın lüks otomobili ve en iyi performans ödüllerini toplayan Audi, yine bu ödülü kazandı.Dokuz kez kazanılan bu ödül serisinin en sonuncusu “Dünya Otomobil Ödülleri” (World Car of the Year) New York Auto Show’da gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. 
Audi’nin amiral gemisi Yeni Audi A8, “Dünyada Yılın Lüks Otomobili” (World Luxury Car 2018) ödülünü kazanırken. 24 ülkeden 82 üye ile  oluşan jüri, aday otomobilleri tasarım, konfor ve güvenliklerinin yanı sıra çevresel etki, sürüş performansı, pazar etkisi ve fiyat/performans oranı gibi kriterlere göre değerlendirdi.

AUDI AG Ürün Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Peter Mertens, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Yeni Audi A8, tüm otomobil endüstrisi için inovasyonu ileriye taşıyor. Yenilikçi dokunmatik kontrol sistemi, istikrarlı ve geniş çaplı elektrifikasyon ve şartlı otomatik sürüşe uygun teknik nitelikleri ile otomotiv mühendisliğinde yeni standartlar belirliyor.”
Audi’nin Neckarsulm fabrikasında üretilen Audi A8, yılın ikinci çeyreği itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak. Özel malzemelerle, en üst kalitede üretilen otomobilin donanım özellikleri arasında opsiyonel olarak sunulan Audi laser light özellikli HD Matrix LED farlar, dinamik dört tekerlekten yönlendirme sistemi ve ayak masajı özelliğine sahip arka koltuk paketi yer alıyor.


Türkiye'nin Yerli ve Elektrikli Otomobili GEN HazırAudi’nin bugüne dek Dünya Otomobil Ödülleri’nde kazandığı başarılar şunlar:


2005
Audi A6
Dünyada Yılın Otomobili
2007
Audi RS4
Dünyanın En İyi Performans Otomobili
2007
Audi TT
Dünyada Yılın En İyi Otomobil Tasarımı
2008
Audi R8
Dünyanın En İyi Performans Otomobili
2008
Audi R8
Dünyada Yılın En İyi Otomobil Tasarımı
2010
Audi R8 V10
Dünyanın En İyi Performans Otomobili
2014
Audi A3
Dünyada Yılın Otomobili
2016
Audi R8*
Dünyanın En İyi Performans Otomobili
2018
Audi A8
Dünyada Yılın Lüks Otomobili
    


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..