Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Renault Trucks (% 100 Elektrikli) Z.E. Serisi

Elektrikli, hibrit teknolojisi ve hidrojenle çalışan otomobil, motosiklet, SUV gibi araçlardan sonra sıra ticari araç ve iş makinelerine geldi.Son günlerde, çevreci ve sıfır emisyonlu araçların tanıtım ve haberleri sıklaşmaya başladı.Eylül ayında yapılacak IAA Hanover Ticari Araç Fuarı'nda  da Çin'den Avrupa'ya belki Türkiye'den de bir çok firma - marka; yeni, elektrikli, hibrit araçlarını tanıtacak, sergileyecek.Bunlardan biri de Renault Trucks..

Renault Trucks, yeni yüzde 100 elektrikli Z.E. serisini, 20 ile 27 Eylül 2018 tarihleri arasında Hannover’da yapılacak IAA Fuarı’nda tanıtacak. 1,700 m2’lik standında Renault Trucks, Euro 6 model araçlarını ve en gelişmiş yeni teknolojilerini de sunacak. 


Renault Trucks,. IAA Fuarı 17. Salon, 21. Standta yedi aracını sergileyecek. .Renault otomobil bölümü gibi ticari taşıt bölümüde  elektrikli araçlarını Z.E. olarak yani
Zero Emisyon / Sıfır Emisyon olarak adlandırıyor.


Toyota'dan hidrojen yakıt hücreli elektrikli Class 8 çekici


Z.E. model araçlar sunulacağı için Renault Trucks'ın fuarda odak noktası, elektrikli mobilite olacak. Elektromobilitenin öncüsü olan Renault Trucks, yakın zamanda şehir içi kullanım için tasarlanan kamyonları içeren ikinci nesil yüzde 100 elektrikli araçlarını piyasaya sunacağını duyurmuştu. IAA 2018 Fuarı’nın ziyaretçileri, Renault Trucks standında atık toplama üstyapısına sahip Master Z.E. ve D Wild Z.E. kamyonlarını görebilecekler. 

Renault Trucks, şehirlerdeki hava kirliliği ve gürültü sorunlarına çözüm olarak uzun süredir elektromobiliteyi geliştirse de uzun yol karayolu taşımacılığında dizel yakıtın egemen enerji kaynağı olmaya devam edeceğine değiniyor. Dolayısıyla Renault Trucks, dizel araçların enerji verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarına da devam ediyor. Bu doğrultuda IAA fuarında, FALCON (Düşük Tüketim için Esnek ve Aerodinamik Çekici ve Kamyonlar) araştırma projesi de tanıtılıyor olacak. 


Yeni elektrikli araç, iki yerli firma ortaklığından


Yarış meraklıları ise Eylül 2018'de piyasaya sürülecek sınırlı sayıdaki Renault T Sport Racing Yüksek Kabin çekicileri Renault Trucks standında görmenin heyecanını yaşayacak. Sadece 100 araçla sınırlı ve sportif bir görünüme sahip olan Renault T Sport Racing Yüksek Kabin modeli, Renault Sport Racing Formula 1'in ikonu olan Sirius sarı rengi ile Renault Sport modellerinin grafik kimliğini oluşturan sarı ve siyah çizgilere sahip. Son olarak heyecan arayan ziyaretçiler, sanal gerçeklik kaskları ve silindirlere monte edilmiş koltukları kapsayan iki yeni sürüş simülatörü sayesinde Renault Trucks K direksiyonunda ralli yapma şansına sahip olacaklar.


Renault Trucks standında sergilenecek araçlar:
- Elektrikli motor donanımına sahip, 6x2, 26 tonluk D Wide Z.E.
- Elektrikli motor donanımına sahip Master Z.E. 3.1 t
- 5 L Euro 6 motoru ile, xTL uyumlu, 240 bg’lik D 14.
- 13 L Euro 6 motoru ile 4x2, Renault Sport Racing’in sınırlı sayıdaki T 520 Yüksek Kabin,
- 13 L Euro 6 motoru ile 4x2 T Yüksek Kabin 520 Maxispace,
- 11 L Euro 6 motoru ile 6x2 T 460 Yataklı Kabin,
- 13 L Euro 6 motoru ile C 480 Optitrack+ 4x2.

Müşterilere özel finansman ve sigorta çözümleri sunmak üzere Renault Trucks Finans Hizmetleri danışmanları da stantta bilgi veriyor olacak. 

Yerli Elektrikli Otomobil GEN'e Dair


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..