Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Toyota'dan Örnek Davranış ve Dünya Temizlik Günü

Temizlik ve Ralli, Temizlik ve Toyota, Temizlik ve Biz, Temizlik ve Japonlar; enteresan kelimeler!!!Dünya Ralli Şampiyonası’nın Marmaris-İçmeler etabından sonra Toyota ekibi çöpleri topladı…
Temizlik konusunda konuşmaya hiiç gerek yok, bir caddeye, yada bir parka veya bir tarihi yere gidip göz ucuyla bakmanız yeterli.Kendimiz kandırmayalım.Bu Japonlar ve Toyotalılar'a teşekkür etmek gerek, hem farkındalık oluşturdular hemde çok basit ama çok önemli ve bizim pek ilgilenmediğimiz bir şeyi hatırlattılar..


Toyota yarış takımı Toyota GAZOO Racing ekibi ve ekibe Dünya Ralli Şampiyonası’nda destek veren Toyota Türkiye çalışanları 15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Marmaris-İçmeler etabı sonrasında çöp topladılar. Marmaris Belediyesi ile yapılan işbirliği kapsamında gerçekleştirilen etkinlik ile Dünya Ralli Şampiyonası’na katılan Toyota Takımı’nın bu örnek davranışı büyük takdir toplarken, çevrede bulunan izleyiciler de çöp toplayanlara katıldılar.
Aralarında Japonların da bulunduğu Toyota takımının üyeleri, çevre bilincinin küçük yaşlardan itibaren çocuklara verilmeye başlandığını ve bunun tüm hayatları boyunca sürdüğünü belirtiyorlar. 

Rusya’da yapılan Dünya Futbol Şampiyonası’nda  Japonya takımının oyuncularının soyunma odalarını, Japon seyircilerin de tribünleri maçların bitiminde temizlediğini hatırlatan ekip üyeleri “Dünya hepimizin ortak yaşam alanı. Ve temiz tutmalıyız. Japonya’da gittiğiniz yeri nasıl bulduysanız, ayrılırken de öyle bırakın denir. Biz de hem 15 Eylül Temizlik Günü’ne destek veriyoruz, hem de gittiğimiz yerden ayrılırken orayı aynı şekilde bırakıyoruz” diyorlar.
Motorsporlarının sıradışı bir yanına Marmaris'te şahit olduk.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler