Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

SsangYong, bu yıl 89. kez kapılarını açan Cenevre Motor Show’da Yeni Korando ve Musso Grand’ın lansmanını yaptı

Yeni Korando iç kabininde, segmentindeki tüm rakiplerinden daha geniş diz mesafesi ile ferah bir ortam sunarken baştan sona üstün teknoloji ile sizi buluşturuyor. Ayrıca, gerekli tüm bilgileri sağlamak için 9 ”AVN ve 10,25” tam renkli LCD ekran, ikili navigasyon ve sürüş konforu için bel destekli dört yönlü ayarlanabilir koltuk gibi bir dizi özellik ile sürücü odaklı olduğunu gözler önüne seriyor.  Bu arada yolcuların konforu için, renk değiştiren ortam aydınlatması ve ellerini rahatça kullanabilmeleri için akıllı bagaj kapağı gibi bir dizi özellik de araç beraberinde geliyor.

Yeni Korando
• Teknolojik ve modern bir görünüme sahip iç ve dış dizaynı ile C Segmenti SUV 
• En son teknolojiye sahip aktif güvenlik sistemleri
• Yeni 1.5 litre turbo benzinli ve 1.6 litre dizel Euro 6D motor teknolojileri
• Arka koltuk diz mesafesinde sınıfının lideri
SsangYong Motor Şirketi adına, CEO Johng-Sik Choi bugün İsviçre'deki Cenevre Otomobil Fuarı'nda uluslararası pazar için tamamen yenilenmiş SsangYong Korando’yu tanıttı.
Yeni Korando, SsangYong tarafından yeni bir bakış açısı ile tamamen yenilenmiş bir SUV, Korando’nun dördüncü nesli olan model ilk olarak 2016'da Cenevre Otomobil Fuarı'nda SIV-2 tasarım konsepti ile tanıtılmıştı. 


Yeni Korando, çağdaş dış tasarımı, zarif ve yalın görünümü, birinci sınıf kalitesi, geniş iç mekanı, gelişmiş sürücü yardım ve güvenlik sistemleri ve en yeni teknoloji iletişim bağlantıları ile tamamen yenilendi.


Jeep - Mahindra Savaşını Kim Kazanır?


SUV’nin, ön tarafındaki ayırt edici yeni ızgara ve far dizaynı aracın sağlam karakterini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış olup yeni bir görünüm sunuyor.

Segmentindeki en modern iç mekanlardan birine sahip olan Yeni Korando, geniş ve kolay erişilebilir kontrol paneli ile, Apple CarPlay, Google Android Auto ve ana ekranda görüntülenen navigasyon sistemi dahil olmak üzere en yeni araç içi teknolojiye ve bağlantılara sahip. Ayrıca güvenli araç kullanımı için, navigasyon gösterge panelinin içinde de yer alıyor.


Yeni Korando'da bulunan gelişmiş sürücü asistanı ve güvenlik sistemleri, kamera ve radar ile desteklenmiş gelişmiş acil fren sistemi (AEBS), şerit takip asistanı, araç önünde hareket uyarısı, emniyetli mesafe ve sürücü uyarıları, akıllı ve adaptif cruise control sistemi ve uzun far desteğini içeriyor. Ayrıca, sürücü ilk önce frene basmazsa, kör nokta algılaması, şerit tutma asistanı ve üçüne bağlı otomatik fren etkinleştirmeli arka çapraz trafik alarmı sunuyor.
Tüm bu özellikler ile Yeni Korando, 2019 ortasından itibaren Avrupa'da satışa sunulacak. Bunu takiben de tam elektrikli Korando gelecek.

Musso Grand
• Geniş kasa ve daha fazla yük kapasitesi 
• Dört katmanlı güçlendirilmiş çelik gövde yapısı ve 4x4(4WD) çekiş sistemi ile dinamik arazi kabiliyeti
• Beş kişilik geniş iç mekan ve üstün sürüş konforu
• Gelişmiş bilgi-eğlence sistemi de dahil olmak üzere kapsamlı bir şekilde donatılmıştır
Rexton ile aynı dizayn felsefesi, gövde yapısı ve teknolojik alt yapıya sahip olan Musso Grand, dört katmanlı çelik gövde yapısı, 4x4 çekiş sistemi, mükemmel yük taşıma kapasitesi ve güvenlik sistemleri ile birlikte son derece güçlü bir Pick-up’dır


Musso Grand, SsangYong tarafından üretilen 2.2 litrelik bir turbo dizel motorla birlikte geliyor. Ayrıca maksimum 181 PS ve 400Nm tork gücü sunuyor ve araçta 6 ileri manuel ya da 6 ileri otomatik şanzıman mevcut. Musso Grand’da sürücü ve yolcuların güvenliği için, yokuş kalkış sistemi ve yokuş iniş kontrolü gibi güvenlik sistemleri bulunuyor.
Musso Grand, diğer rakipleri ile karşılaştırıldığında son derecede iyi donanımlı, geniş ve ferah sürücü ve yolcu kabini, lüks ve konforlu koltukları, Ayrıca, 8 inç LCD ekran, Apple CarPlay, Android Auto, wi-fi yansıtma ve Bluetooth bağlantısı içeren son teknoloji ürünü bir bilgi eğlence sistemine de sahip.
Cenevre’deki ilk tanıtımında sonra Musso Grand, Avrupa da dahil olmak üzere tüm pazarlarda satışa sunulacak.
Sen geleceği hayal et, SsangYong yapsın!
SsangYong
SsangYong Motor’un varlığı, daha iyi bir gelecek için aşılan sınırlar ve üstesinden gelinen zorluklardan oluşan bir tarihtir. Kore'nin otomotiv endüstrisinde başı çeken üreticilerden olarak SsangYong, 1954 yılından bu yana, şirketin kalite mühendisliğiyle mümkün kılınan gelişmiş stil ve üstün performansından ötürü saygı uyandırmıştır.
1954 Ocak Ha Dong-Hwan Motor Fabrikası kuruldu.
1965 Aralık Kore Örnek Şirket Ödülleri’nde, Ulaştırma Bakanlığı tarafından ödüllendirildi
1966 Mayıs H7H R-66 otobüslerinin Brunei’ye ihracatı başladı
1988 Mart Şirket ismi SsangYong Motor Ltd. Şti. olarak değişti
1988 Aralık [Korando Family], aile arabası (Station Wagon) tipi araç tanıtıldı
1992 Ekim Benzinli motor geliştirmek amacıyla Mercedes Benz AG ile stratejik ortaklık konusunda anlaşmaya varıldı
1993 Temmuz Dört çekişli (4WD) aile aracı [Musso]’nun üretimine başlandı
1996 Temmuz [New Korando] tanıtıldı
1997 Ekim Lüks Sedan [The Chairman]’in tanıtımı yapıldı
1998 Haziran [New Musso] piyasaya sürüldü
2000 Ekim 'Korando', ®Energy Winner 2001 ödülünü elde etti
2001 Eylül Üst sınıf Sportif Arazi Aracı olarak  [Rexton]’ın tanıtımı yapıldı
2002 Kasım '32. Kusursuz Teknoloji Geliştirme Yarışması'nda 'Başbakanlık Ödülü'
2004 Mart [Rodius] piyasaya sürüldü
2005 Ekim [Actyon] Kore’de piyasaya sürüldü
2006 Temmuz [Rexton II], 'Kore Kullanıcıları' tarafından ®Energy Winner 2007 ile ödüllendirildi
2011 Mart  Mahindra & Mahindra Ltd. ile birleşildi
2012 Ocak [Korando Sports]’un tanıtımı yapıldı
2012 Ocak 'Korando' aşırı soğuk hava şartlarında yapılan Kuzey Avrupa yarışını kazandı 
2012 Aralık Pyeongtaek’teki Yeni Tasarım Merkezi tanıtıldı
2015 [Tivoli[, Makyajlı Korando Sports, Rexton W ve Rodius Türkiye pazarında
2016 ünlü tasarım firması Pininfarina’yi bünyesine kattı
2016 [XLV] piyasaya sürüldü.
2018 (Rexton G4) piyasaya sürüldü.

Sadece en iyiyi hedefleyen SsangYong Motor, yüksek sürüş performansı sağlayan ve şirketin gerçek kimliğini yansıtan yeni tasarımlarla birlikte teknolojiler geliştirmektedir. 


Ford'la otomobil üretmek isteyen Mahindra, Hisarlar'dan sonra Erkunt Traktör'ü satın aldı!


Şahsuvaroğlu Grup 
1966 yılında kurulan, 2007 yılından bu yana ise SsangYong markasının Türkiye Distribütörlüğünü yapan Şahsuvaroğlu Grup, bugün 25 adet satış noktası ve 37 adet servis noktası ile tüm ülkede 50 yılı aşan tecrübesiyle hizmet sunuyor. Trafikte 15.000’den fazla SsangYong marka araç bulunuyor.
SsangYong,  “%100 Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti” ve “%100 Yedek Parça Bulunurluğu Stratejisi”ni kendisine ilke edinmiş, 4×4 uzmanı Güney Koreli SsangYong’un SUV, Pick-Up ve şimdi de Crossover segmentinde yeralan araçları Rexton G4, XLV, Korando Sports ve Tivoli’dir.


İSTANBUL'UN AFACAN ve AKROBAT OTOMOBiLLERi


Ssangyong, İstanbul (Avcılar, Yenibosna, Tuzla, Maltepe), Bursa, Erzurum, Mersin, Antalya, Adana, Ankara, Tekirdağ, Trabzon ve İzmir’de bulunan modern plazalarında, “Satış”, “Servis”, “Yedek Parça” ve “İkinci El Satış Hizmeti” olarak tüm müşterilerine sunuyor. 
Türkiye Distribütörlüğünü Şahsuvaroğlu Dış Ticaret'in yürüttüğü, Alman teknolojisi ile Güney Kore mükemmelliğini sunan Ssangyong, "Geri Alım Politikası" ile rakiplerinden ayrışıyor. Hiç bir koşul sunmadan, SsangYong alan müşterilerine, yapılan sözleşme ile 4 sene içinde araçlarını hangi dönemde hangi bedel ile geri satabileceğini garantileyerek geri alım güvencesi veriyor. 
10.000 metrekare alana sahip yedek parça merkeziyle, 5 yıllık ihtiyaç düşünülerek oluşturulmuş yedek parça stoğu sayesinde ülkenin batısından doğusuna, uygun fiyatlarla en hızlı şekilde yedek parça temin ediyor. 60 yıllık SUV deneyimi ve %100 yedek parça bulunurluğu ile SsangYong müşterilerinin isteklerine anında cevap verebiliyor.
SsangYong’un, ülkemizde 10 ilde toplamı 91.100 m² olmak üzere $350 milyon yatırımla 14 plaza yatırımı bulunuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..