Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Volkswagen, Çin'i Almanya'dan daha çok düşünüyor; ROOMZZ, SMV, TERAMONT X...

Çin, otomobil markaları için kayıtsız kalınamayacak çok büyük bir pasta.Hatta mega bir pasta!Bu pazarın en büyük oyuncusu Volkswagen; yeni SUV modellerini de Şangay Otomobil Fuarı'nda tanıtacak..Bunlardan SMV adlı büyük bir SUV Konsepti, coupe-SUV formundaki Teramont X ve elektrikli SUV ROOMZZ otomotiv dünyasının gözlerini üzerine çekecek.Araçlar, tasarım ve teknolojileri kadar büyüklükleriyle de ilgi görecek..

SMV, nin iki yıl içinde bantlardan inmesi beklenirken, araç; Volkswagen MQB platformu üzerinde  2 litrelik TSI  ve 2.5 litrelik VR6 ( 295 hp - 500 Nm )  motorlarla, 4 Motion (4X4) çekiş sistemi ve 7 ileri DSG şanzıman beraberliğiyle yollarda yürüyecek..


Teramont X; yüksek yapısı, büyük jantlarıyla kaslı ve sportif bir görünüme sahip.
Bu coupe formlu SUV'da 280 beygirlik  3.6 litrelik V6 motor yer alacak. 


Huawei'den elektrikli araç, Volkswagen Çin'de pil, Lotus'tan Çin'e otomobil fabrikası...Tork değeri ise 360 Nm.Dört tekerden çekiş sisteminin de  (4Motion) yer alması bekleniyor.


Volkswagen hangi Çin markasını alacak?Bir SUV; SMV Concept ve bir Coupe SUV; Teramont X

SMV; 7 yolcuya ev sahipliği yaparken, coupe SUV ise 5 koltuğa sahip olacak.


Uzaylı Toyota!


Roomzz, VW'nin en füturistik ve elektrikli modellerin en üst seviyesi olarak 25 derece dönen koltuklara, 150 kW (DC) hızlı şarjla 30 dakikada % 80 kapasiteye ulaşabilme özelliğine sahip.


Uçan dairenin patenti alındı, üretim için ortak aranıyor


Araç, bir şarjla 450 km yol gidebiliyor.Üretimin 2021 yılında başlaması bekleniyor.

Yerli Hidromek HICON 7W; Dünya'nın ilk %100 elektrikli 7 ton sınıfı şehir ekskavatörüKaynak; https://www.volkswagen-newsroom.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..