Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türkiye'de de otomobil bataryası imal etmek isteyen Toyota yine dünyanın en değerli markası oldu

Toyota, dünyanın en değerli markaları araştırmasında bir kez daha zirvede kendine yer buldu. Dünyanın en saygın ekonomi dergilerinden Forbes tarafından tüm endüstrileri kapsayan “2019 Dünyanın En Değerli Markaları” araştırma sonuçlarına göre Toyota, otomotiv alanında en değerli marka oldu.


Sakarya'da hibrit otomobiller de üreten Toyota,   son olarak Panasonic ile yaptığı yüksek kapasiteli batarya çalışmasını Türkiye'de de gerçekleştirmek istiyor.Türkiye'de üretilecek  prizmatik lityum iyon otomotiv akülerinin Toyota markalı araçların yanı sıra  yakın ilişkilerde olduğu Subaru ve Mazda'da  da kullanılması bekleniyor .Hatta Türkiye'nin merakla beklenen yerli otomobilinde de kullanılma ihtimali olabilir!


Yeni Toyota Corolla Euro NCAP’ten 5 Yıldızı Kaptı


Konumuza geri dönersek, Markaların son üç yıldaki kazanımlarının ve endüstrideki başarılarının dikkate alındığı değerlendirmede, Toyota geçen yılki değerini koruyarak
 44.6 milyar dolarlık marka değeriyle dikkat çekti.  


Yeni Toyota Proace City; 75 - 130 beygirlik benzinli ve dizel motorlarla geliyor, 5-6 ileri düz ve 8 ileri otomatik şanzımanda varDünyanın en değerli otomobil markası seçilen Toyota, 2018 yılında en yakın rakibinden 1 milyon 300 binden daha fazla satış gerçekleştirerek dünyanın en çok tercih edilen otomobil markası da olmuştu. Geçtiğimiz yıl dünya toplamında 8 milyon 91 bin 277 adetlik satış gerçekleştirerek “lider marka” unvanıyla sektördeki gücünü bir kez daha kanıtlayan Toyota aynı zamanda herkes için hareket özgürlüğü sağlayan çözümler üreterek teknoloji konusunda da başarısını ortaya koyuyor. 


2019'un en çok satan otomobilleri; Egea, Megane, Corolla, Clio ve Doblo!!!Kaynaklar; https://www.toyota.com.tr/world-of-toyota/index.json
https://tr.motor1.com/news/352130/toyota-panasonic-yerli-batarya/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..