Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

BMC Teknoloji ve Üretim Üssü'ne Gider

İzmirli BMC'nin Sakarya Karasu'da ki fabrika inşaatı sürüyor.Temeli geçtiğimiz Ocak ayı içinde Cumhurbaşkanımızın da katıldığı bir törenle atılmıştı.2018 yılı içinde tüm hazırlıklar başlamıştı.Tatil için Karasu'da iken Türkiye'nin en çok tartışılan ve bir o kadar da en önemli otomotiv firmalarından BMC'nin fabrikasını; yerli araçlara meraklı biri olarak, en azından fabrika alanını görmeden dönmek olmazdı!


Sakarya Nehri'nin yanındaki İhsaniye Köyü'nün bitiminde hemen yol yanında inşaat çalışmalarının sürdüğü ilk bakışta fark ediliyor.Ancak inşaat alanlarında büyükçe bir tabela da kime ait, yapan, yaptıran firma adı, kontrol gibi bilgiler genelde yer alır.Burada öyle bir tabela yok.


Fabrika alanı denize de yakın oluşu sebebiyle kumdan oluşup  etrafı tellerle çevrili.Uzunca ve yüksekçe bir beton yol yapılmış.Asfalta en uzak bölümden giriş verilmiş.İlk bakışta kamyon üzerine yerleştirilmiş  iki adet  beton pompa, çalışanlar,  malzemeler ve güvenlik için tek katlı baraka tarzı prefabrik yapılar ile dışı siyah borular dikkat çekiyor.
Siyah borular Koruge Boru olarak adlandırılıyor.


Wikipedia'da  şöyle yazıyor;
"Koruge Borular yüksek yoğunluklu polietilenin hammadde olarak kullanıldığı, dışı kaburgalı, zaman zaman spiral sarım ve içine çelik takviye konularak da üretilen borulardır."


İkinci El Araç İçin Kredi Kullanılır mı?

Bu borular, su ve sıvı olan her şeyi fabrikanın altından uzaklaştırmak için temele konuyormuş.


https://www.kuzeyboru.com.tr/perfore-drenaj-borulari adresinde de şu şekilde anlatılıyor;
"Yüksek yoğunluklu polietilen hammaddeli koruge delikli ve yarıklı boru yeraltı ve yüzey alanlarında bulunan fazla veya kirli suyu uzaklaştırmak için kullanılır.Yoğun tercih edilen delikli ve yarıklı koruge borular DIN 4262-1 standartlarına göre üretilen R2 sınıfı standartlara ve müşteri istek üzerine belirli aralıklarla kaburga sisteminde dış yüzeyden delikler oluşturulur.Bu delikler, bölgedeki temizlik işleminde atıklarla birlikte atılmasına yardımcı olacak şekilde oluşturulacaktır.Kuzeyboru Koruge perfore borular TS EN 13476-1 standartlarına uygun olarak polietilen (PE ) hammaddesinden SN4 ve SN8 halka sertliklerine uygun, 6-7 metre boylarında üretilmektedir."Kusursuz Tatilin İlk Adımı Enterprise Araç Kiralamadan GeçiyorBMC'nin hali hazırda İzmir'de yenilenmiş Pınarbaşı fabrikası var. Doğanlar otobüs fabrikası kapandı, oradaki otobüs imalatı da Pınarbaşı'na kaydırılmıştı.


BMC; 2006-2007 yıllarında Turgutlu'da fabrika kurması gündemdeydi.Hatta ilk etapta araçlar için test alanın temeli atılmıştı.


Sakarya'da Karasu Fabrikası'nın yanında Arifiye'de  1. Ana Bakım Merkez Komutanlığı Tank-Palet Fabrikası içinde Altay Tankı imalatına da hazırlanıyor.


Karasu'da ise ilk etapta  askeri araçlar, hızlı tren, motor, şanzıman imal edilecek.Zaman içinde farklı araçları da görmek mümkün olabilecek.


İnşaatta çalışmalar ağır ama sürüyor.Fakat fabrikanın faaliyete geçmesi  çok zaman alacak gibi görünüyor..


BMC; Karasu'da yerli otomobilden tanka, dozerden traktöre bir çok araç üretecek

Fotoğraflar, fabrika alanının dışından çekilmiştir.
Yeni BMC'nin Yeni Fabrikası Bitti Gibi!!!Türkiye'nin Elektrikli Traktörü Sahaya İndi
Kaynaklar; http://medyabar.com/haber/131830/bmc-tam-470-milyona-rayli-sistem-araclari-uretim-fabrikasi-kuruyor.aspx
http://medyabar.com/haber/147225/bmc-santiyesinde-surpiz-gelisme.aspx
https://emlakkulisi.com/bmcnin-karasu-fabrikasi-2-yil-icinde-acilacak/496371
https://www.dunya.com/ekonomi/sancak-sakaryada-dort-fabrika-kuruyor-haberi-401874
https://www.kuzeyboru.com.tr/perfore-drenaj-borulari
https://www.otometre.com/2017/12/yeni-bmcnin-yeni-fabrikas-bitti-gibi.html
http://www.polibor.com.tr/korige-boru-kullanim-alanlari.htm
https://emlakkulisi.com/bmc-turgutluya-ilk-temelini-atiyor/18625
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/bmc-izmirdeki-fabrikayi-turgutluya-tasiyacak-4007297
http://www.patronlardunyasi.com/haber/BMC-yatirimlarini-Turgutlu-ya-kaydiriyor/9325

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..