Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Haziran ayında, ilan lideri 5 yaşındaki otomobiller oldu

sahibinden.com verilerine göre Haziran ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Otomobil olurken Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar sıralamayı takip etti. Marka & Model sıralamasında ilk sırada Renault – Clio yer aldı. Arkasından

Volkswagen Passat geldi ve sıralama Opel – Astra, Renault – Megane, Ford - Focus ile devam etti. 

İlan sayılarına bakıldığında ise Haziran ayının önceki aya oranla en çok artış gösteren vasıta alt kategorisi %20 ile Modifiye Araçlar oldu. %11 ile Minivan & Panelvan, %10 ile Motosiklet ve UTV, %9 ile Otomobil, Modifiye Araçları takip etti. 


Haziran ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve ilk sırayı yine Nissan aldı.


 


sahibinden.com’un Haziran verilerine göre en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. 2016 model otomobiller, ilanların lideri oldu.

Tüm ilanlar arasında, araçların %34’ü 0 – 100bin kilometre aralığında yer alırken ilanların %26’sı 50.000 - 100.000 TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da, ilan bakanlar Haziran ayında en çok Volkswagen marka otomobillerle ilgilendi. Volkswagen’i Renault, BMW ve Opel takip etti. Mercedes-Benz ise yerini Haziran ayında Ford’a bıraktı.

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 10 dakika 16 saniye. 

sahibinden.com’un Haziran ayı verilerine göre satılık otomobil ilan fiyatları %1,85 arttı. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..