Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Citroën Type Holidays; Teknoloji + Karavan + Fuar

Avrupa’daki en büyük ikinci motokaravana dönüşüme uyumlu araç tedarikçisi konumundaki Citroën, 3 Eylül tarihine kadar sürecek Düsseldorf Karavan Fuarı’nda Citroën Type Holidays tanıtımını gerçekleştirerek farklı bir seyahat deneyimi sunuyor. Karavan, konaklama ve kamp aktivitelerini barındıran araç pazarının en köklü ve önemli oyuncularından biri olan Citroën, Type Holidays ile retro dış görünümü modern iç tasarımla birleştiriyor. Yakın zamanda Avrupa’daki Citroën yetkili satıcılarında satılması planlanan “Holidays”, kapsamlı ürün yelpazesiyle, şehir hayatından keyifli bir kaçamak yapmak için özgür ruhlu bir yol arkadaşı arayanlara konforlu çözümler sunacak. Citroën, dünyanın önde gelen karavan etkinliklerinden biri olan Düsseldorf Karavan Fuarı’nda, Type Holidays ismindeki aracını tanıttı. Her zaman özgürlük ve konfor fikrinden ilham alan Citroën, hızla büyüyen bu pazara olan bağlılığını SpaceTourer üzerinden geliştirilen konsept ile gösteriyor. Konsept, ikonik Citroën Type H ile modern SpaceTourer’ı bir araya getiriyor. Yakın zamanda Avrupa’daki Citroën yetkili satıcılarında devreye alınacak “Holidays” isimli yeni ürün gamıyla, yeni bir iç mekan düzenlemesi programı da sunulmaya başlanıyor. Güçlü bir gelecek için gerçek uzmanlık

Citroën, kurulduğu günden bu yana ulaşım özgürlüğünü destekleyen popüler bir marka oldu. Marka her zaman, özgürlük ve eğlence ile eş anlamlı, pratik, zekice uygulanmış ve ulaşılabilir modeller geliştirme yönleriyle öne çıktı. Citroën, karavan, konaklama ve kamp aktivitelerini barındıran araç pazarının en köklü ve önemli oyuncularından biri olmayı sürdürüyor. Citroen aynı zamanda motokaravan’a dönüşüme uyumlu araç tedariği konusunda Avrupa’nın en büyük ikinci üreticisi konumunu koruyor. Citroën, İtalyan karoser üreticisi Caselani imzalı Type H görünümündeki bir SpaceTourer ile bu mirasını sergiliyor. Citroën ile uzun yıllara dayanan ortaklığı bulunan Caselani, marka ile farklı türde “Neo-Retro” gövde tasarımlarına imza atıyor ve “Van Life” için farklı bir seyahat şekli sunuluyor. Kalabalığın arasından sıyrılan “Type Holidays” modeliyle benzersiz bir deneyim yaşanıyor. Eşsiz tasarımı ve gri rengi kadar, Citroën’in efsanevi Type H’si ile ünlü, “Tube” lakaplı araca bir saygı duruşu sergileniyor. SpaceTourer’ın modern tasarımı, tek başınıza veya başkalarıyla, tüm kısıtlamalardan uzak, farklı ve konforlu bir seyahat deneyimine davet ediyor. Citroën, daha önce de Hyphen, Rip Curl ve The Citroënist gibi konsept araçlarla karavan alanındaki gücünü göstermişti. Günümüzde Citroën, bu başarılarının üzerine inşa ettiği ve aynı zamanda da büyüyen karavan pazarındaki etkinliğini genişletmeyi ve güçlendirmeyi planlıyor. Sadece 2 metrelik yükseklik sayesinde kapalı otoparklara da girebiliyor

Özgürlük ve doğa tutkunları, kapıyı açıp yatağından muhteşem bir manzara seyretmek isteyenler ve hem bağımsızlığını hem de bütçesini düşünenler için Citroën Type Holidays uygun bir çözüm sağlıyor. Pek çok kişi karavan hayatına geçiş yaparken, neredeyse diledikleri her yere gidebiliyor. Yüksekliği sadece 2 metrenin altında olan Type Holidays, gerek şehir içindeki otoparklarda gerekse de plajlardaki park alanlarında rahatlıkla yer alabiliyor. Bu sayede tüm yıl boyunca günlük olarak da kullanılabiliyor. Avrupa’da her yıl yaklaşık 90.000 adet yeni araca denk gelen bu segment, tüm konaklama tipi araçlarının yarısından fazlasını oluşturuyor. “Van Life”, rekabetçi bir bütçeyle tüm konfor gereksinimlerini kapsayacak şekilde sınırsız seyahat özgürlüğü sunmasıyla özellikle gençler arasındaki popülerliğini artırıyor. 


SpaceTourer’a ait nitelikler ve özel donanımlar

“Van Life” başarısını, yerleşim ve konfor açısından kat ettiği gelişmelere borçlu. Bu araçla, “Glamping” trendine uygun olarak kamp yapmak artık çok daha şık bir deneyime dönüşüyor. Citroën Type Holidays, Citroën SpaceTourer’ın ferahlık, konfor, sessiz çalışma karakteri, kolay erişim ve havadar iç mekan için iki sürgülü yan kapı, bağımsız açılan bagaj kapağı camı ve daha bir çok avantajı bünyesinde barındırıyor. Şehrin kargaşasından arzu ettikleri sürede uzaklaşmak ve diledikleri zaman da geri dönmek isteyen dört kişinin ihtiyaç duyabileceği her şeyi Citroën Type Holidays sağlıyor.


Citroën, bu özel araçları hazırlamak üzere dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olarak Bravia Mobil ile iş birliği yapıyor. Şirket, ideal bir seyahat deneyimi için gereken tüm ekipmanı Citroën Type Holidays’e ekliyor: 

Citroën Type Holidays’in içindeki yaşam alanında dik durmayı sağlayan açılır tavan, gece modunda iki kişinin kalabileceği geniş bir yatak barındırıyor.

İki kişilik rahat bir yatak oluşturmak için yan yana iki koltuk açılabiliyor. Ayrıca bu koltuklar, depolama alanına yer açmak için de tamamen çıkarılabiliyor.

Aracın arkadaki yaşam alanına doğru dönebilen iki ön koltuğu da bulunuyor.

Pişirme alanı, lavabo ve buzdolabı gibi ekipmanları barındıran eksiksiz bir mini mutfak yerleştiriliyor. 

Yemek veya çalışmak için katlanabilir bir masa ve eşyaları saklamak için birkaç dolap uygulanıyor. 

Kabin içinde optimum sıcaklığı sağlamak üzere bir Webasto ısıtma sistemi ekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..