Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Vallelunga ve Monza'dan sonra sıra Körfez'deydi

 Ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden takım, TPŞ dördüncü ayak yarışları için Körfez Yarış Pistindeydi.2023 yarış sezonunda ikisi İtalya’da olmak üzere toplam üç şampiyona takip eden Bitci Racing Team AMS, AVİS Türkiye Pist Şampiyonasının dördüncü ayak yarışları için Körfez Yarış Pistindeydi. 
Arka arkaya start aldığı Vallelunga ve Monza yarışlarının ardından zamanla yarışarak Türkiye’ye dönen ve Körfez’e yetişen başarılı ekip, pilotlar ve takımlar şampiyonluğu sıfatlarını üçüncü kez kazanmak amacıyla start aldı. 


Bitci Racing garajı ve takıma ait turuncu Audi RS3 TCR otomobiller sporsever izleyicilerin odak noktası oldu. Ziyaret edip bolca fotoğraf çekmek ve bilgi almak isteyen izleyiciler, takım pilot ve yöneticileri ile sohbet fırsatı da buldu. 


Cumartesi ve Pazar günleri koşulan yarışların her ikisinde de başarılı performanslarına devam eden pilotlar Barkın Pınar ve Gökhan Kellecioğlu elde ettikleri birincilik ve ikincilik dereceleri ile podyumun üst basamaklarını doldurdu. Takımın kadın pilotu Seda Kaçan ise antrenmanlarda hasar alan aracı sebebiyle start alamadı. Bu sonuçlarla Barkın Pınar pilotlarda, Bitci Racing Team AMS ise takımlarda açık ara liderliklerini korurken, şampiyonanın ikincilik mücadelesi takımın aralarında sadece 1 puan fark olan pilotları Seda Kaçan ve Gökhan Kellecioğlu arasında olacak ve sonuç 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak son ayak yarışlarında belli olacak. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..