Yerli Otomobilde Gelişmeler, Bilmediğiniz Girişimler..

Ford Everest; 2015'i bekliyor.

 Ford'un yeni SUV modeliFord'un yeni SUV modeli önceki modellerine göre daha derli toplu, daha modern, daha aerodinamik, daha çekici görünürken hedef pazarı ise özellikle Endonezya, Hindistan, Avustralya, Güney Afrika gibi ülkeler.Markanın SUV ve benzeri modelleri ilginçtir;  E harfiyle başlıyor: Escape, Ecosport, Edge, Explorer, Expedition, Endeavour, Everest.

 Güncel Ford EverestEverest, ilk olarak 2003 yılında Tayland'ta üretilmeye başlandı.
Aslında Ford ve Mazda'nın işbirliğiyle imal ettiği; Ranger ve B sonraki adıyla BT Serisi üzerine yapılandırılmış bir araç.Pikap modellerinin sporif amaçlı binek versiyonu da diyebiliriz..Hindistan ve bazı pazarlarda adı Endeavour olarak kullanlıyor.
  Önceki versiyonlardan biri
Aracın ikinci nesli 2006 'da üretilmeye başlandı.İlk zamanlarda, güç olarak 2.5 litre benzinli ve 2.6 litre dizel motorlar ile arka ve 4 teker çekişli versiyonlar tercih edildi. Ford'u zirvede gösteren Everest, her ne kadar Ranger modeline  benzese de en büyük özelliği maliyetler. her amaca uygun
Bu yüzden Asya, Afrika ve Okyanusya coğrafyasında  farklı şehirlerde montajı yapıldı, yapılıyor..
Endonezya'da 2.5 litre TDCi, Hindistan versiyonunda 2.5 ve 3.0 litrelik TDCi , 
 EverestGüney Afrika'da ise 3 litrelikTDCi dizel motorlar kullanlıyor.Araçlar 4x2, 4x4  yürüyüş düzeniyle manuel ve otomatik vites seçenekleriyle alıcısına ulaştırılıyor.
Ford Everst in hitap ettiğ paralrada araçlar sağdan direksiyonlu
 Öncelikli hedefi Avustralya olan yeni Everest ise tasarımın yanında ön taraftaki ızgara, tampon ve far bölgesiyle Amerikan Ford'larıyla bütünlük içinde olacak.Farların tasarımı ise efsane spor otomobil Ford Mustang'i akla getiriyor..Bugünlerde, Ford Everest'in bir test modelinin Türkiyede olduğu iddia ediliyor!
 yeni Ford
 Türkiye'de  gizli  testleri gerçekleştirilen araçlara dair 
http://forum.donanimhaber.com/m_36216418/tm.htm

2 yorum:

  1. Hayalimdeki araç. Umarım 2016 yılında Türkiyeye giriş yapar. Umarım fiyatıda uygun olur

    YanıtlaSil
  2. İstanbul Autoshow da EDGe vardı Ancak Everst sergilenmedi. 2016 için Türkiye ye gelir mi bunu zaman gösterecek..

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..