Yerli Otomobilde Gelişmeler, Bilmediğiniz Girişimler..

Yeni Toyota Yaris

Fransa'da imal edilen Toyota Yaris'in 3. nesli makyajlandı.
2016 yılında 208 000 adet satılan Yaris, Toyota Safety Sense güvenlik sistemi, 1.5 litrelik benzinli motor, ledlerle desteklenmiş yeni farlar, yeni iç ve dış renk seçenekleri, yeni döşeme v e yeni gösterge tablosuyla daha da dikkat çekici olacak.


Yeni Toyota Yaris'te 1.33 litre motorun yerine 1496 cc hacimli 111 beygir ve 136 Nm tork veren  motor kullanılacak.

Yeni Yaris, 0'dan 100 km'ye 11 saniyede ulaşırken eski modeline göre daha ekonomik ve daha performanslı olacak..
5 yorum:

 1. Toyota tasarım özürlü olan bir marka. Toyota Osmanlı Devleti gibi yıllardır yerinde sayıp duruyor. Toyota’nın dünya çapında kendisini yenilemesi ve geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir marka ancak bu kadar kötü tasarımlara imza atabilir. Volkswagen Toyota’nın yanında premium kalıyor. Toyota yıllardır sadece büyük marka olmakla övünüyor başka da hiçbir özelliği yok zaten. Volkswagen 5 yıldır Türkiye’nin en çok satan 2016 yılı itibariyle de Toyota’yı tahtından ederek dünyanın en çok satan otomobil markası konumuna yükseldi. Volkswagen bence bu yılda dünyanın en çok satan otomobil markası olacaktır

  YanıtlaSil
 2. Toyota nın Tasarımı tartışılabilir ama kendisini yenilemediği biraz haksızlık.Adamlar, hibrit ve hidrojen teknolojisinde bir numaralar. belli bir sayı farkıyla dünya ikincisi oldular. VW grubu başarılı oldu kabul etmek lazım ancak Toyota az sayıda markayla ikinci sırada ve hatta dünyanın bir numarsaı olduğu yıllarda da..VW, emisyon konusundan daha kurtaramadı en kötü ikinci olur!

  YanıtlaSil
 3. Yılmaz bey söylediklerinize saygı duyuyorum fakat size asla katılmıyorum. Toyota sadece büyük marka övmekle övünüyor peki ya tasarım, kalite, konfor, motor-performans nerede yok? Volkswagen Toyota'nın yanında premium bir markadır. Yaşanan tüm zorluklara rağmen Volkswagen dünyanın en çok satan otomobil markası oldu. Toyota'nın kendini dünya çapında yenilemesi ve geliştirmesi gerekiyor. Volkswagen varken Toyota'nın yüzüne kimse bakmaz

  YanıtlaSil
 4. Volkswagen Toyota'nın yanında premiumdur. Volkswagen neresi Toyota neresi! Volkswagen hem Türkiye'de hem de dünya çapında Toyota'nın açık ara önünde olan bir markadır. Toyota'nın kendisini dünya çapında yenilemesi ve geliştirmesi gerekiyor. Volkswagen yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen dünyanın en çok satan otomobil markası olmuştur bu yılda yine en çok satan marka olacaktır. Volkswagen'in bu başarısına ancak şapka çıkartılır. Toyota'nın büyük marka olmaktan başka yıllardır övündüğü başka hiçbir şey yok. Toyota da tasarım yok, kalite yok, konfor yok, iç mekan yok, malzeme kalitesi yok, motor-performans yok..Yok oğlu yok..

  YanıtlaSil
 5. Tasarım konusunda Toyota biraz daha çekici otomobiller üretmesi zor değil dediğiniz gibi.Örneğin Yaris daha güzel bir tasarıma sahip olabilmeli..

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..