Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Pehlivan Team'in Hedefi Büyük

Edirne ve Trakya'nın parlayan yıldızı Pehlivan Team,  başarılarını arttırmaya devam ediyor.En son Balkan Turu'na çıkan Pehlivan Takımı, TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araçlar Yarışlarında Tanıtım ve Yaygınlaştırma ödülü'ne sahip oldu.

Takımın bel kemiği Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrencileri, hedefleri ve çalışmalarına dair bir basın bülteni yayınladılar.O bülten aşağıda yer alıyor;

Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan Pehlivan Team, "Pehlivan 02 Güneş Arabası" projesi ile 2014 TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araçlar Yarışlarında, Türkiye 3.’lüğü ve Kurul Özel Ödülü’nü, “Pehlivan ElekTrak Elektrikli Araba” projesi ile 2015 TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araçlar Yarışlarını 6. Sırada tamamlayıp En İyi Tasarım Ödülü’nü kazanma başarısını göstermiştir.

Ekibimiz, ‘Pehlivan ElekTrak’ adlı aracın geliştirilme çalışmaları kapsamında  araç verimliliğin arttırılması ve aracımızı dört mevsim koşullarına uygun bir şekle getirilmesi için çalışmalarını başarıyla sonuçlandırmış ve 2016 TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araçlar Yarışlarında Türkiye 2.si olmuştur.

Ekibimiz, ‘Pehlivan ElekTrak’ adlı araç ile birlikte 2016 yılında 2388 km uzunluğunda 5 ülke 6 tanıtım noktası olan Balkanlarda 6 büyük üniversite ziyaretine katıldı. Bu gezi sebebiyle 2016 TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araçlar Yarışlarında Tanıtım ve Yaygınlaştırma ödülü ekibimizin oldu.

Ekibimiz bu yıl, uluslararası olan Shell Eco-Marathon yarışlarına katılmayı hedefliyor ve bu yönde yeni alternatif enerjili bir araç için çalışmalarına başladı.


Ekibimiz öte yandan WSC (World Solar Challenge) yarışı için çalışmalarını sürdürmektedir. Avustralya’da düzenlenen ve dünyanın en seçkin alternatif enerjili araç yarışı olan WSC için hazırlayacağımız aracımız ile yarışta ülkemizi, okulumuzu ve paydaşlarımızı en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflemekteyiz.


Türkiye 3 Farklı Yerli Otomobille Dünyaya Açılmalı (video)


Hedeflerimizi gerçekleştirmek üzere çıktığımız bu yolda bizlere destek olabilecek saygın kurum ve kuruluşların desteklerini beklemekteyiz. Bu kapsamda sunacağınız malzeme desteği ile kurumsal logonuz aracımız üzerinde yer alacaktır. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler