Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türk Bayrağı, Ayhancan'la Dalgalandı

Türkiye'nin genç ve yetenekli sporcularından  Ayhancan Güven, uluslararası yarışmalarda ki başarısına bir yenisini ekleyerek bayrağımızı gururla dalgalandırdı.Volkicar'lı V1 Challenge yarışlarından Porsche Carrera'lı pistlere başarıyla yol alan sporcumuzu alkışlıyoruz..

Spor Toto destekli TOSFED Turkish National Team pilotu 19 yaşındaki Milli sporcumuz Ayhancan Güven, Hollanda’nın Zandvoort pistinde 2 yarış olarak koşulan Porsche Carrera Cup Fransa ve Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serilerinin ikinci ayağından başarıyla döndü.
19 Mayıs Cumartesi günü yapılan sıralama turları sonucunda, ilk yarışa üçüncü sıradan başlama hakkı kazanan Güven, zorlu yarışı Fransa klasmanında dördüncü, Benelux klasmanında ise birinci olarak tamamladı. Ancak yarış sonrası komiser kurulu kararı ile aracının start öncesinde, grid çizgisinin önünde olduğu gerekçesi ile 5 saniye cezası verildi. Genç sporcumuz, bu ceza sonucunda Fransa klasmanını yedinci, Benelux klasmanını ise beşinci sırada tamamlamış oldu.

20 Mayıs Pazar günü koşulan ikinci yarışa ikinci sıradan başlayan Güven, son tura kadar rakibi Julien Andlauer‘in peşini hiç bırakmadı ve 0.331 saniye gibi çok az bir farkla finiş çizgisini ikinci sırada geçti. Ayhancan bu sonuçla Fransa klasmanı ikincisi ve Benelux klasmanı birincisi olarak podyuma çıktı ve podyumda Türk Bayrağını dalgalandırdı…


İlayda Hancı, Şampiyonaya Hızlı Başladı


Türkiye'yi Başarıyla; Dünya, Avrupa ve Asya Şampiyonalarında Temsil EttilerMilli Sporcumuz 23-25 Mayıs tarihlerinde Porsche Carrera Cup Junior Kampı için Fransa’nın Anglet şehrinde olacak. Porsche GT3 Cup Challenge Benelux üçüncü ayağı ise 09-10 Haziran tarihlerinde Zandvoort pistinde gerçekleşecek.380 beygirlik 4x4 WRC otomobilleri Eylül'de Türkiye'de


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..