Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

DS Automobiles, 2018 Yılında Küresel Çapta Büyüme Kaydetti

DS Automobiles, ikinci nesil DS modelleri ile markanın yeni dönemine geçiş yılı olarak gördüğü 2018 yılında büyüdü. Marka 2018 yılında satışlarını yüzde 0,8 arttırırken, 53.265 adet otomobil satışı gerçekleştirdi.  DS Automobiles, 2018 yılında sergilemiş olduğu performansı; DS 7 CROSSBACK modelinin küresel başarısı, yeni satış noktalarının hizmete sunulması ve ONLY YOU DS Expérience yaklaşımı olmak üzere üç ana başlık altında değerlendiriyor.

Anavatanı Fransa’da premium SUV segmentinin lideri olarak öne çıkan DS markası İspanya, Almanya, Benelux pazarlarında premium pazardan daha hızlı büyüyor. Fransa’da yüzde 12,6 artışla 24.004 adet otomobil satışı gerçekleştiren DS Automobiles, İspanya’da ise yüzde 17,7 artışla 4.325 adet otomobil satışı gerçekleştirdi. Almanya’da yüzde 12,7 artışla 3.730 otomobil satan DS Automobiles; Belçika ve Lüksemburg’da yüzde 5,1 artışla 2.100 adetlik bir satış performansına imza attı. İtalya’da ise yüzde 0,3 artışla 2.660 otomobil satışı gerçekleştirdi. 

DS Automobiles Çin ve Güneydoğu Asya pazarında 3.955 adet satarak, global  satışlarının yüzde 7,4’ünü buradan elde etti. Afrika ve Ortadoğu bölgesinde ise 1.440 otomobil sattı. Türkiye ise 2018’de elde ettiği 236 adet ile satışlarını %98 oranında artırarak bölgenin lider ve en hızlı büyüyen pazarı oldu. 


Yeni otomobil markası DS'den 2035 vizyonu; E-TENSE. (500 veya 1360 beygir)


İkinci nesil DS modellerinin ilk üyesi olan DS 7 CROSSBACK 31 ülkede tanıtıldı ve 27.786 adetlik bir satış performansına imza attı. DS 7 CROSSBACK satışlarının yüzde 85’i Avrupa’da gerçekleşiyor. Bu da markanın hızla büyüyen Avrupa SUV pazarında etkili olduğunu gösteriyor. Kalitesi ve teknolojisi ile beğeni toplayan DS 7 CROSSBACK müşterilerin yüzde 54’ü en üst donanım seviyelerini tercih ederken yüzde 39’u DS CONNECTED PILOT (kısmi otonom sürüş) özelliği satın alıyor.

Marka, DS 7 CROSSBACK’in ardından sınıfının en teknolojik otomobili olan ve yeni nesil DS otomobillerinin ikincisi olan DS 3 CROSSBACK modelini de tanıttı. 


Toyota ile Peugeot-Citroen anlaştı


Bayi ağı yapılanması devam eden DS Automobiles 2018 yılında 188 yeni satış noktası açtı ve 2017 yılında 150 adet olan satış noktasını ikiye katlamış oldu. Her iki günde bir açılış yapan marka, 2018 yılında açtığı satış noktalarıyla 14 yeni ülke kapsarken faaliyet gösterdiği ülke sayısı 40’a ulaştı. Tüm dünyada 376 DS STORE ve DS SALON bulunurken DS Automobiles, DS 3 CROSSBACK La Première ile e-ticaret kanalını tanıttı. 

Marka ayrıca benzersiz ve kişiye özel bir deneyim sunan ONLY YOU DS Expérience yaklaşımını 25 ülkede oluşturdu.

2019, DS Automobiles için büyüme ve otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanma yılı olacak. DS 7 CROSSBACK modelinin ilk tam yılını yaşayacağı 2019 yılının ilkbaharında DS 3 CROSSBACK de satışa sunulacak. DS Automobiles’in ürün stratejisinin merkezinde otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanması olduğundan DS 7 CROSSBACK modelinden başlayarak yeni DS modellerinin tamamı elektrikli bir versiyona sahip olacak. Şarj edilebilir hibrit, 4x4, 300 BG ve 50 km sıfır emisyonlu menzil (WLTP standartlarında) gibi özelliklere sahip olan DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 2019 yılı son çeyreğinde satışa sunulacak.  Hemen ardından tamamen elektrikli ilk DS modeli olan DS 3 CROSSBACK E-TENSE satışa sunulacak. Menzili yaklaşık 320 km (WLTP standartlarında) olan DS 3 CROSSBACK E-TENSE, halka açık 100 kW kapasiteli bir  hızlı şarj ünitesinde 30 dakika içinde yüzde 80’e kadar şarj olabilme gibi özelliklere sahip olacak.


Trump, otomobillerin ateşini söndürmek yerine odun atıyor!


About DS AUTOMOBILES 

Genç Fransız markası DS Automobiles 2015 yılında kuruldu. Marka otomotiv endüstrisinde Fransız lüks bilgi birikimi ve deneyimi uygulamayı amaçlamaktadır. Köklü mirası ve avangard bir ruhla hareket eden marka, 1955 yılında pazara sunulan ilk DS'ten miras kalan yenilikçi ve özgün değerleri sürdürürken premium otomobil pazarında yeni bir dönem başlatıyor.
DS markasının ikinci nesil modellerinin ilki olan ve Paris’in yenilikçiliğini ve mükemmeliyetçiliğini yansıtan DS 7 CROSSBACK, her yıl yeni bir araç lanse edilecek olan yeni bir ürün gamının öncülüğünü yapıyor. DS markası bu stratejiye uygun olarak Eylül 2018’de ve ileri teknoloji ile tasarımın simgesi niteliğinde olan yeni SUV modeli DS 3 CROSSBACK tamamen elektrikli E-TENSE modelini lanse ediyor.
2019 yılında satışa sunulacak olan ve DS markasının hibrit güç ve aktarma organlarıyla donatılmış olan DS 7 CROSSBACK E-TENSE ve DS markasının ilk tamamen elektrikli otomobili olan DS 3 CROSSBACK E-TENSE tüm ürün gamının elektrikle geleceğe hazırlanma stratejisini gözler önüne seriyor. 
Kendilerini birey olarak ifade etmenin yollarını arayan müşteriler için tasarlanan DS otomobilleri, avangard tasarımları, özenle düşünülmüş ve uygulanmış detayları, ileri teknolojileri ve dinamik tasarımıyla ayrışıyor.


En Lüks Fransız Otomobili; Citroen SM!


DS Automobiles, kişiselleştirme ve özgünlük beklentisi içerisinde olan müşteriler için, benzersiz bir marka deneyimi için özel hizmetler sunan “ONLY YOU, DS deneyimi” programını yarattı.

DS modelleri DS Automobiles'a özel yeni DS STORES ve DS SALONS ağı üzerinden satışa sunulmaktadır. 2018 yılının tüm dünyada 140 yeni showroom açılışı yapılırken, yeni DS 3 CROSSBACK Haziran 2018 itibariyle amiral gemisi mağazası DS WORLD PARIS, 33 Rue François, de dahil olmak üzere satışa sunuldu. . 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..