Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Skoda Superb’den Yeni Rekor; 500 000 üretim ve Türkiye'de 42629 adet satış

2015 yılında tanıtıldığında marka adına yeni bir referans noktası oluşturan Superb, aynı zamanda satışa sunulmasının ardından Türkiye’de Yılın Otomobili de seçilerek uzman otomotiv gazetecilerinin de büyük beğenisini kazandı.Skoda’nın amiral gemisi modeli Superb, her geçen gün çıtasını yükseltmeye devam ediyor. Türkiye’de de sınıfının en çok tercih edilen modellerinden biri olan üçüncü


jenerasyon Superb, 500 bininci üretimle birlikte Skoda’nın yükselişinin simgesi oldu.
Tasarımı, teknolojisi, geniş iç hacmi ve yüksek konforuyla tüm dünyanın tercihi olan Superb, 2001’de ilk kez tanıtıldığından bu yana 1.25 milyonluk bir satış rakamı elde etmeyi başardı.

2003’ten beri Türkiye’de de büyük başarı yakaladı
Geçtiğimiz yıl Skoda’nın Türkiye’de en çok satan modeli olan Superb, 2019 yılında ise ilk 3 ayda 829 adetlik teslimatla öne çıktı. Superb, Türkiye pazarında satışa sunulduğu 2003 yılından bu yana toplamda 42.629 kişinin tercihi oldu.


Yerli üretim Volkswagen!

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, Superb’in marka adına öneminin altını çizerek, “Skoda markasının geldiği kaliteyi kullanıcılarına yaşatan markamızın amiral gemisi Superb’in 500 bininci kez banttan inmesinin gururunu yaşıyoruz. Türkiye pazarına girdiği 2003 yılından bu yana, sürekli yükselen satış grafiğiyle premium segmentin en önemli modellerinden bir tanesi haline geldi. Superb, üçüncü jenerasyonu ile Skoda’nın tasarım, teknoloji ve konfor anlamında ulaştığı çıtanın ne kadar yüksek olduğunu kanıtladı. Filo sektöründe yönetici aracı olarak da tercih edilen Superb, sektöründe önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Yüce Auto olarak 2018 yılında ve 2019 yılında şu ana kadar toplam satışlarımızın yüzde 37’sini oluşturan Superb, artırmak istediğimiz pazar payımiz için 2019 yılında da en önemli modellerimizden bir tanesi olmaya devam edecektir“ dedi.


Volkswagen hangi Çin markasını alacak?


Volkswagen için Türkiye yine ihtimal mi?Çin'de neler oluyor?PSA, kimi alacak?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..