Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Daihatsu, Lexus, Mitsubishi ve Toyota En Yeni ve En Güzel Otomobillerini Tokyo'da Sergileyecek

Japonya'nın başkenti Tokyo, 24 Ekim ile 4 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek Tokyo Motor Show ile bir çok yeni otomobilin ve teknolojinin tanıtımına sahne olacak.Bir çok marka en yeni aracını otomobilseverlere göstermek için heyecanlanıyor.Daihatsu; WakuWaku,  WaiWai ve  TsumuTsumu,
 Lexus elektrikli konsept otomobili, Super Height K-Wagon Concept, Super Height K-Wagon Concept, Engelberk Tourer ve Toyota ise 2. nesil Mirai ile  şaşırtacak..

Minik otomobil, SUV ve hafif ticari araçlarıyla bilinen Daihatsu; fuarda beklendiği gibi küçük ama bir çok görevin üstesinden gelebilecek şirin, ekonomik ve çevreci araçlarını sergileyecek.Daihatsu araçlarına ilginç isimlerde bulmuş;


TsumuTsumu; çok amaçlı, minik minik ve drone katkılı bir kamyonetçik.


WakuWaku; Japonların köşeli ama modern otomobillerinden bir örnek olup renkli iç mekanı,
 tavanı ve kolaylık sağlayan bagajıyla ağabeyi Jimny'nin burnundan düşmüş hoş bir araç.


WaiWai; Bu minik MPV aracı görünce VAY VAY demeniz mümkün!Çizgi filmlerden çıkmış gibi duran bu aracın kayar kapıları, farklı şekilde kullanılan koltukları, sade ve uzun ekranlı  ön konsolu ve açılabilir tavanıyla; aileniz veya arkadaş grubunuz için çok uygun bir araba olarak görünüyor.


Yerli, Mini, Elektrikli ve Çevreci Akıllı Araçlar; Kodeco'danlcoIco ise otonom bir toplu taşıma konsepti.LEXUS TOKYO’DA ELEKTRIKLI GELECEĞİNİ SERGİLİYOR

Premium otomobil üreticisi Lexus, 23 Ekim tarihinde kapılarını açacak 46. Tokyo Otomobil Fuarı’nda yüzde 100 elektrikli konsept aracının dünya prömiyerini gerçekleştirecek.


Sürekli olarak gelişen elektrik ve otonom teknolojisiyle birlikte tasarlanan Lexus’un elektrikli konsept aracı, aynı zamanda markanın gelecek vizyonunu da temsil ediyor. 
Kullanıcılarına her zaman farklı deneyimler yaşatan Lexus,  elektrikli konspetinde de sürüş tutkusunun ve üstün lüks deneyiminin altını çizecek.

Çevreci modeller sunmaya devam ediyor
Lexus alternatif yakıtlar üzerinde çalışırken, lüks hibrit konusunda otomotiv dünyasında öncü rol oynamaya devam ediyor. Kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisini her jenerasyon geliştirerek daha verimli hale getiren Lexus, aynı zamanda bununla yüzde 100 elektrikli otomobilin kapılarını da açıyor. Alternatif yakıtlar konusunda da çalışmalarını sürdüren marka, daha önce de sıfır emisyonlu LF-FC hidrojen konseptini göstermişti.


Yeni Volkswagen ID.3 (elektrikli hatchback)


Lexus’un Tokyo’da sergileyeceği yüzde 100 elektrikli konsepti ise, markanın farklı tasarımını elektrikli araç teknolojisiyle buluşturacak. Lexus’un bu konsepti aynı zamanda elektrikli araçların ne kadar heyecan verici olabileceğini gözler önüne seriyor. 


MITSUBISHI MOTORS 46. Tokyo Otomobil Fuarında iki yeni konsept aracının dünya prömiyerini gerçekleştirecekMitsubishiI Motors Corporotion (MMC), dünyanın en önemli otomobil fuarlarından biri olan ve bu yıl 24 Ekim – 4 Kasım arasında ziyarete açılacağı belirtilen Tokyo Otomobil Fuarı’nda iki yeni konsept aracının dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Mitsubishi’nin dünyaya tanıtacağı yeni araçları MMC elektrikli mini SUV MI-TECH CONCEPT *1 ve yeni K-car konsepti Super Height K-Wagon Concept olacak. 


Tokyo Big Sight fuar alanındaki MMC standında ayrıca, ilk kez Mart 2019’da Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ve şimdi Japonya prömiyeri yapılacak olan orta boy elektrikli SUV konsepti MITSUBISHI ENGELBERG TOURER*2; Outlander PHEV plug-in hibrit elektrikli SUV; Eclipse Cross crossover SUV; Delica D:5 minivan; K yüksek vagon eK Cross ve Japonya’da satılan diğer bazı modeller sergilenecek. 

MI-TECH CONCEPT 

Dünya prömiyeri Tokyo Fuarı’nda yapılacak olan MI TECH CONCEPT, MMC’nin “Drive your Ambition”*3 marka mesajının değerlerini temsil ediyor ve “her arazide, her hava koşulunda benzersiz sürüş keyfi sunan elektrikli bir SUV konsepti” olarak tanımlanıyor. Boyutları küçültülmüş ve ağırlığı azaltılmış yeni bir plug-in hibrit EV (PHEV) güç aktarma sistemi, 4 motorlu elektrikli 4WD sistemi, gelişmiş sürücü destek ve aktif güvenlik sistemleri bu küçük elektrikli SUV konseptine sığdırılıyor. 


1) PHEV sistemi
Bu mini SUV için hafif ve kompakt bir üniteyle optimize edilen PHEV sisteminde genel benzinli motor-jeneratör yerine bir gaz türbini motor-jeneratör bulunuyor. Sürücüye saf elektrikli sürüş modunu ve seri hibrit modları kullanma olanağı sağlayan bu sistem, elektrikli araçlara özgü kesintisiz ve güçlü performans özellikleri sunuyor. 
2) Quad Motor elektrikli 4WD sistemi

MI-TECH CONCEPT, gücünü ön ve arka akslarında ikişer motor bulunan, “Quad Motor” denilen ve Çift Motorlu AYC*4 sistemine sahip Dört Motorlu 4WD sisteminden alıyor. Bu sistem dört tekere de optimum tork iletilmesini sağlıyor. Böylece sürücünün şehirde günlük kullanımda aracı rahatça yönetebilmesini sağlarken arazide de mükemmel performans sunuyor. 

3) Gelişmiş sürücü destek ve aktif güvenlik sistemleri 
MI-TECH CONCEPT, sahip olduğu insan makine arayüzü (HMI) sayesinde algıladığı çeşitli bilgileri ileri bir optik algılama teknolojisi kullanarak AR özellikli ön cama yansıtıyor. MI-PILOT sürücü destek sistemi, potansiyel çarpışma risklerine karşı sürücüyü uyarmanın yanı sıra direksiyonu ve frenleri kullanmasına da yardım ediyor. Aktif güvenlik sistemleri de sürücüye çarpışmalardan kaçınması için destekliyor veya çarpışma hasarlarını hafifletiyor. Bu sistemlerin tümü emniyetli, güvenli ve keyifli bir sürüş deneyimi sunmak için birlikte çalışıyor.
MMC standının ziyaretçileri, sergilenen konsept otomobili çeşitli açılardan ve mesafelerden görmelerini sağlayan sanal gerçeklik gösterilerini izleyebilecek. MI-TECH CONCEPT’in stereoskopik görüntüleri farklı arka planlarla döndürülebiliyor, yakınlaştırılabiliyor veya uzaklaştırılabiliyor. İzleyicilere ayrıca otomobilin içinden dışarıyı görmek, aracın etrafında dolaşarak incelemek, dışarıdan aracın içine bakmak veya aracın alt yapısını yakından görmek gibi çeşitli bakış açıları sunuluyor. 

Super Height K-Wagon Concept

Tokyo Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılacak ikinci araç olan yeni nesil Super Height K-Wagon Concept, daha fazla destinasyona gitmek ve ufuklarını genişletmek isteyen sürücülerin arzularına yanıt veriyor. Super Height K-Wagon Concept, geniş iç mekanı türünün standardı olarak sunarken bu kategoriden beklenen performansı ve işlevselliği de sağlıyor. SUV tarzı tasarımı da Mitsubishi’liğini gösteriyor. 
Bu konsept otomobil, çevik kullanım ve canlı performans sunarken yaşam alanını maksimize ediyor. Ayrıca, sürücü destek teknolojileri ve diğer güvenlik sistemleriyle sürücüye ve yolculara emniyet hissi ve güvence veriyor. Otomobil, otoyolda aynı şeritte sürüş için MI-PILOT, ön çarpışmayı hafifleten frenleme, hatalı hızlanmayı azaltma gibi teknolojileri ve diğer gelişmiş aktif güvenlik sistemleriyle Japon hükümeti tarafından SAPO CAR (Güvenlik Destek Aracı) S Wide olarak sınıflandırıldı. Ford; Bronco ile Troller mi?


MITSUBISHI ENGELBERG TOURER
Tokyo Fuarı’nda Japonya prömiyeri yapılması planlanan bu yeni nesil orta boy SUV konsepti, gücünü MMC’nin Çift Motorlu 4WD plug-in hibrit EV sisteminden alıyor. MITSUBISHI ENGELBERG TOURER, sürücüye her hava koşulunda veya her zeminde sürüş keyfi sunan üst düzey dinamik performans sergiliyor. Ayrıca, PHEV'e özgü uzun menzile de sahip olan bu araç, 3 sıralı koltuk düzenli çok yolcu taşıma kapasitesiyle bir SUV'un cazibesini artırıyor. 

DENDO DRIVE HOUSE (DDH)

DDH; bir EV, V2H adaptörü, güneş panelleri ve evden şarj edilebilen batarya içeren bir V2H*5 sisteminin satış, kurulum ve satış sonrası servisi bir arada sunan bir hizmettir. MMC, DDH hizmet paketinin deneme satışlarını Japonya’nın bazı bölgelerinde başlatmış bulunuyor. DDH hizmeti, Outlander PHEV plug-in hibrit EV ile birlikte MMC standında sergilenecek. Sistemin enerji akışı, EV'yi şarj etmek için güneş panellerinin kullanılması ve EV bataryasından eve elektrik enerjisinin iletilmesiyle başlayarak bir ekranda gösterilecek. DDH hizmeti, müşterilere elektrik maliyetlerinde tasarruf ve acil durumlarda güç kaynağı sağlama gibi avantajlar sunuyor.


*1… MI-TECH adı, MITSUBISHI’nin M’si ile akıllı, zeki, ilham alan anlamlarındaki “Intelligent, Ingenious, Inspired” kelimelerinin baş harfi I ve “Technology” yani teknolojinin kısaltması TECH kelimelerinden oluşuyor. Birlikte, konsept otomobile uygulanan yakın geleceğin pek çok teknolojisine işaret ediyorlar. 
*2… İsviçre’nin orta bölgesindeki ünlü kayak merkezi Engelberg, muhteşem panoramik manzaralarının yanı sıra kayak ve snowboard tutkunlarına değişik zorluklardaki pistleriyle sunduğu kayak keyfi ile tanınıyor. 
*3… MMC’nin küresel marka mesajı olan “Drive your Ambition” sloganı, şirketin sürücü değerlerine, beklentilerine, ufuklarını genişletme ve yeni meydan okumaların üstesinden gelme arzularına yanıt verme taahhüdünü ifade ediyor. 
*4…Active Yaw Control – Aktif Savrulma Kontrolü.
*5…Vehicle to Home (Araçtan Eve): EV/PHEV bataryalarında depolanan elektriği evlere ileten bir sistem. 
MMC’nin 46. Tokyo Otomobil Fuarı 2019’da sergileyeceği ürünler hakkında detaylı bilgi sunmak için oluşturduğu özel internet sitesine aşağıdaki linkten erişilebilir: 
İngilizce:
https://www.mitsubishi-motors.com/en/innovation/motorshow/2019/tms2019/

 MMC’nin 46. Tokyo Otomobil Fuarı 2019’da sergileyeceği araçlarModel
Sergi numarası
Not
Basın günü
Halka açık gün
MI-TECH CONCEPT
1
1
Dünya prömiyeri (tanıtım amaçlı)
Super Height K-Wagon Concept
1
1
Dünya prömiyeri (tanıtım amaçlı)
MITSUBISHI ENGELBERG TOURER
1
1
Japonya prömiyeri (tanıtım amaçlı)
Outlander PHEV
2
2
Delica D:5
1
2
RVR
1
2
Bazı pazarlarda ASX, Kuzey Amerika’da Outlander Sport
Eclipse Cross
1
1
eK Wagon
1
eK Cross
1
2
Toplam
9
13Yeni BMC TULGA
Toyota, Tokyo Otomobil Fuarı’nda 2. Nesil Mirai’nin Konseptini Tanıtacak

2014 yılında tüm dünyaya tanıttığı hidrojen yakıt hücreli Mirai sedan ile çığır açan Toyota, 2019 Tokyo Otomobil Fuarı’nda sıfır emisyonlu yakıt hücreli elektrikli araç teknolojisini farklı bir boyuta taşıyan ikinci nesil Mirai konseptini sergileyecek. Yeni Mirai geliştirilen özellikleriyle birlikte yüzde 30 daha fazla menzil sunma hedefiyle tasarlanıyor.


Mevcut Mirai, temiz bir gelecek için sürdürülebilir hidrojen toplumunun ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak büyük bir ses getirmişti. Sadece su buharı salımı olan ve kolaylıkla yakıt dolumu gerçekleştirilen ilk jenerasyon Mirai, 500 km menzil sunmasının yanı sıra, pazara sunulduktan sonra 10 bin civarında satış adedi elde ederek dünya çapında hidrojen yakıt altyapısının oluşturulması adına aktif rol oynadı.


Toyota, şimdi ise Tokyo Otomobil Fuarı’nda yeni Mirai’yi temsil eden konsepti paylaşmaya hazırlanıyor. 2. nesil Mirai konsepti, teknik özellikleriyle ve çarpıcı tasarımıyla daha da geliştirildi.


Yeni Nissan Patrol


2020’de yola çıkması planlanan yeni Mirai ilk olarak Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da satışa sunulacak. 

Menzili yüzde 30 artıyor
Toyota, Mirai’yi geliştirirken en kritik noktalardan biri olan verimlilik konusuna odaklandı. Sürüş menzilini yüzde 30 artırma hedefiyle yeni Mirai’nin, yakıt hücresi sistemini geliştirildi ve daha büyük hidrojen tankları yerleştirildi.


Dış tasarımıyla anında dikkatleri üzerine çeken Mirai zarif çizgileri, akıcı hatları ve 20 inç jantlarıyla güçlü bir tarza sahip. Fuarda gösterilecek otomobil özel olarak geliştirilen, sıra dışı parlaklığa sahip çoklu katmanlara sahip mavi boyayı kullanıyor.
Kabin ise modern ve konforlu bir görünümüyle, keyifli yolculuklar sağlayacak şekilde tasarlandı. Ortada yer alan 12.3 inç ekran ve gösterge paneli sürücü odaklı olarak tasarlandı. Yeni Mirai, beş kişilik oturma kapasitesine sahip olacak.Hyundai Şimdi de Giyilebilir Bir Robot Geliştirdi.Kaynak; https://www.daihatsu.co.jp
https://www.tokyo-motorshow.com/en/
Basın Bültenleri

9 yorum:

 1. Toyota ve tasarım???

  YanıtlaSil
 2. Toyota yine yapmış yapacağını. Seri üretim versiyonu daha süper olacaktır. Hatları bana Lexus'ları hatırlattı özellikle yan profilden görünüşü bildiğin Lexus olmuş

  YanıtlaSil
 3. 2020 Toyota Mirai, yeni ötv ve mtv' si ile çok uzak

  YanıtlaSil
 4. çok şık bi tasarımı var, lexus gibi

  YanıtlaSil
 5. Güzel gözüküyor, yapılsa bile muhtemelen Türkiye ye gelmez.

  YanıtlaSil
 6. Toyota'yı Corolla'dan ibaret sanan faça şahin stayla tayfa ile ABD'de lüks otomobil denince akla gelen ilk marka olan Lexus'u bilmeyenler Donanımhaber forumlarının günlük ihtiyacı olan boş boş yorum yapma dozunu tek başlıkta harcamışlar hamdolsun.

  YanıtlaSil
 7. İşte geleceğin otomobili, ağır fakat sağlam adımlarla ilerliyor. Gelecek zaman; bataryalar mı galip gelecek yoksa yakıt pilleri mi, gösterecek.

  YanıtlaSil
 8. Bildiğin Aston Martin DB9 bu.

  YanıtlaSil
 9. çok şık ve kaliteli bir duruşu var

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..