Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

5 Kupa ve Takımlar Birinciliği

BOM Karting Takımı, Motul Türkiye Karting Şampiyonası'nın 6-7 Ağustos’ta, İzmit Körfez Pisti’nde düzenlenen dördüncü ayak yarışlarını takımlar sıralamasında birinci olarak tamamladı. BOM Karting Takımı, Mini Kategoride Rüzgar Evci ve Teoman Hoskin, Senior Kategoride Kerim Sulyak ve Ayda Biter, Master Kategoride ise Aytaç Biter ile iki günde toplamda beş kupanın sahibi oldu.

Ülkemiz motor sporları alt yapısını güçlendirmek ve şampiyonadaki rekabeti artırarak spora yeni yetenekler kazandırmak gayesiyle 2020’de kurulan BOM Karting Takımı, Motul Türkiye Karting Şampiyonası'nda Mini, Senior ve Master Kategorileri'nde podyum mücadelesi veriyor.

Bu doğrultuda Motul Türkiye Karting Şampiyonası’nın dördüncü ayak yarışları kıran kırana mücadeleye sahne oldu. Hafta sonu tüm yarışlarını başarıyla geride bırakan BOM Karting Takımı’nda, Mini Kategori’de yarışan Teoman Hoskin hafta sonunu genel klasmanda birinci olarak tamamlarken takım arkadaşı Rüzgar Evci ise tüm yarışlar sonucu ikinci olmayı başardı. Senior Kategoride de aynı şekilde başarısını sürdüren BOM Karting Takımı’nda Kerim Sulyak birinci olurken, Ayda Biter ise Senior Kategori Kadınlar’da üçüncü olarak İzmit’teki yarışları tamamladı.

Master Kategoride yarışan, tecrübeli pilot Aytaç Biter ise genel klasmanı ikinci olarak tamamlayarak takımına bir kupa daha kazandırdı.

BOM Karting takımının sponsorları Borusan Otomotiv, Borçelik, Borusan Lojistik, Borusan Oto, Porland, Supsan, Gedik Piliç ve Glasurit'tir.


BOM Karting Takımı / Borusan Otomotiv Motorsport  Hakkında: 

 2020 yılında genç sporcuları motor sporlarının geleceğine kazandırmak amacıyla kurulan BOM Karting Takımı, aynı sene içinde pandemi nedeniyle iptal edilen yarışları fırsat bilerek bir sonraki sezona yarış disiplininde antrenmanlar yaparak hazırlandı. 2021 Türkiye Karting Şampiyonası'nda takımlar ikincisi olan BOM Karting, Mini kategori Kadınlar birinciliği ve Senior Kadınlar kategorisi ikinciliğini elde etmiştir. BOM Karting Takımı, 2022 yılında da Türkiye Karting Şampiyonası'nda yarışmaya devam etmektedir.

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 2008 yılında Türkiye'de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye'nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulmuştur. Milli sporculardan oluşan ekibi ile Türkiye dışında; 4 kıtada, 20 farklı ülkede, 36 farklı pistte 400'e yakın yarışta start almıştır. Borusan Otomotiv Motorsport, yurt içinde 10 Türkiye Pilotlar Şampiyonluğu ve 4 Takımlar Şampiyonluğu, yurt dışında WTCC (Dünya Şampiyonası) Takımlar beşinciliği, ETCC (Avrupa Kupası) Pilotlar ikinciliğini ve İtalya Endurance Champions Cup Pilotlar Şampiyonluğu elde etmiştir. Borusan Otomotiv Motorsport bünyesinde sosyal sorumluluk bilinci ile kurulan BOM Akademi, 2015 yılından itibaren TOSFED ve GSGM lisanslı eğitim kurumu olarak 2000’den fazla katılımcıya sertifikalarını teslim etmiştir.


Kaynak; www.borusanotomotivmotorsport.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..