Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

% 100 Elektrikli Premium SUV; MG Marvel R Electric Türkiye’de!

Marvel’ın kelime anlamı “Olağanüstü”, “Harika”, “Mucize” olarak Türkçe ifadelere denk gelirken, “R”, İngilizce’de “Rising”in (Yükseliş) kısaltması olarak model adına ekleniyor.İngiliz otomobil markası MG, yeni elektrikli premium SUV modeli Marvel R Electric’in satışlarına başladı. Araç, çarpıcı tasarımı, yüksek performansı ve ileri teknolojisi ile dikkatleri üzerine topluyor.
 Luxury ve Performance olmak üzere iki versiyonu ile Türkiye yollarına çıkan Marvel R Electric, aynı zamanda 4x2 - 4x4 çekiş seçenekleri sunuyor. Marvel R Electric, MG Pilot Teknolojik Sürüş Desteği, 19,4 inçlik dokunmatik ekranı, V2L Enerji Paylaşım Özelliği gibi üstün teknolojileriyle kullanıcısına yepyeni bir deneyim vadediyor. Dört tekerlekten çekişli Performance versiyonunda 288 HP güç ve 370 kilometre menzil; arkadan itişli Luxury versiyonunda ise 180 HP güç ve 402 kilometrelik menzil sunan Marvel R Electric’in, her iki versiyonunda da 70 kWsa kapasiteye sahip bataryalar yer alıyor. Marvel R ile elektrikli ürün gamını genişletmeye devam eden MG, Temmuz ayını 758 adetlik satışla elektrikli araç pazarının lideri olarak tamamlarken ilk 7 ayda gerçekleştirdiği 1697 adetlik toplam satışla da elektrikli araç pazarının zirvesinde yer almıştı.
 İngiltere’nin en köklü ve saygın otomobil markalarından MG’nin (Morris Garages) yeni modeli Marvel R Electric ülkemizde de satışa sunuldu. D segmentinde yer alan yüzde 100 elektrikli modelin Türkiye’de satışa sunulmasıyla MG’nin model çeşitliliği altıya yükseldi. Markanın geniş ürün gamına eklenen Marvel R Electric, 2.989.000 TL’lik başlangıç fiyatı ile premium segmentteki yerini aldı. Ayrıca Doğan Trend Otomotiv, yeni model için 85.000 TL’den başlayan fiyatlar ile kiralama seçeneği de sunuyor. Luxury ve Performance versiyonlarıyla Türkiye yollarına çıkmaya başlayan yeni modelin her iki versiyonunda da 70 kWsa kapasiteye sahip bataryalar bulunuyor. 

BMC'den MG'ye, Rover'den Maxus'a...

MG’nin Türkiye’deki ilk 4x4 otomobili unvanını kazanan Marvel R Electric Performance 288 HP güç ve WLTP’ye göre 370 kilometre menzil; çift motorlu, arkadan itişli Luxury versiyonu ise 180 HP güç ve 402 kilometrelik WLTP menzil sunuyor. Üç elektromotorla donatılan Performance versiyon 4,9 saniyelik 0-100 km/s hızlanması ve 200 km/s’lik maksimum hızıyla yüksek performanslı bir elektrikli otomobil olduğunu da ispatlıyor. 
Marvel R, “Yükseliş”i Temsil Ediyor!

MG’nin Türkiye’deki en yeni modeli, markanın bitmek tükenmek bilmeyen gelişimini simgeleyen bir isimle yollara çıkıyor. Marvel’ın kelime anlamı “Olağanüstü”, “Harika”, “Mucize” olarak Türkçe ifadelere denk gelirken, “R”, İngilizce’de “Rising”in (Yükseliş) kısaltması olarak model adına ekleniyor. MG markasının dikkat çekici başarısına vurgu yapan yeni model, ilerleyen dönemlerde ulaşabileceği hedefleri de simgeliyor. Tamamen Elektrikli Premium Bir D-SUV! 

MG’nin ileri teknoloji ürünü olan yüzde 100 elektrikli D-SUV modeli Marvel R Electric, çağdaş ve çekici dış tasarımıyla premium bir otomobil olduğunu daha ilk bakışta gösteriyor. 4.674 mm uzunluğu ve 2.804 mm dingil mesafesiyle geniş bir iç mekana sahip yeni SUV, ileri teknoloji ve konforun yanı sıra dayanıklılık ve hafiflik sunuyor. Marvel R Electric, ilerici tasarımını işlevsellikle birleştirerek fark yaratıyor. Azami 750 kg çekme kapasitesine sahip olan SUV, bu sayede römork, karavan veya özel bir bisiklet taşıyıcı üzerinde iki e-bisikleti çekebiliyor. 357 litrelik kapasiteye sahip olan bagajın hacmi, arka koltukların katlanmasıyla 1396 litreye kadar artırılabiliyor. Marvel R Electric’in arkadan itişli versiyonunda, ön kaputunun altında ek bir 150 litrelik bagaj daha yer alıyor. Ayrıca modelde irili ufaklı toplam 25 saklama alanı daha sunularak pratiklik artırılıyor. 

Dünyanın %100 Elektrikli ilk Station Wagon Modeli! MG’den geliyor

Toplam 512 LED Kullanılan Aydınlatma!

MG Marvel R, sahip olduğu ileri teknoloji, şık ve sportif tasarım, üstün sürüş özellikleri ve yüksek performansı ile öne çıkıyor. Toplam 512 LED kullanılarak tasarlanan Marvel R’ın hem önünde hem arkasında yer alan yatay LED ışık çizgileri de modele estetik bir görüntü katmasının yanı sıra daha verimli bir aydınlatma sağlıyor. 


Farklı Çekiş Seçenekleri Yüksek Kapasiteli Bataryayla Birleştiriyor! 

İki farklı çekiş seçeneğiyle sunulan Marvel R Electric’in Performance olarak isimlendirilen dört tekerlekten çekişli versiyonunda üç adet elektrik motorundan elde edilen azami 212 kW (288 HP) güç ve 469 km şehir içi menzil sunuluyor. Arkadan itişli versiyonda ise arka aksta bulunan iki elektrik motoru azami 132 kW (180 HP) güç üretiyor ve menzil şehir içi kullanımlarda 526 km’ye ulaşıyor. Her iki versiyonda da aracın enerjisi 70 kWsa kapasiteye sahip bir bataryadan elde ediliyor. Marvel R Electric, 11 kW kapasiteli bir yerleşik şarj cihazına sahip. Buna ek olarak, DC şarj ile aracın bataryası yaklaşık 40 dakikada yüzde 80 kapasiteye ulaşabiliyor. Ayrıca entegre ısı pompasına sahip iklim kontrolü, düşük sıcaklıklarda dahi etkileyici verimlilik seviyeleri sunuyor. MG’nin premium modeli Marvel R Electric, yüksek performansıyla da dikkat çekiyor. Performance versiyon, sahip olduğu üstün tri-motor teknolojisi ile 0-100 km/s hızlanması 4,9 saniyede tamamlarken her iki versiyon da 200 km/s hıza ulaşabiliyor. Kullanıcı, KERS seviyesini trafik yoğunluğuna göre ayarlayarak enerji geri kazanımı elde edebiliyor.


V2L Teknolojisi İle Elektrikli Hayatta Sıradışı Bir Fark 

Elektrikli bir otomobilin bütün avantajlarını yüksek teknolojisiyle harmanlayan Marvel R Electric,  araçtan araca şarj (V2L: vehicle-to-load) işlevi ile fark yaratıyor. Bu teknoloji, aracın bataryasındaki elektrik enerjisinin, hava kompresörü, elektrikli scooter, dizüstü bilgisayar gibi cihaz ve araçlara  aktarımına olanak tanıyor. Enerji aktarımı, başka bir bataryalı elektrikli araca da yapılabiliyor. V2L Enerji Paylaşım Özelliği ile hayata yepyeni ve ilerici bir özellik daha katılmış oluyor.


MG Pilot, Güvenliği Bir Adım İleri Taşıyor!

Yeni Marvel R Electric, MG Pilot Teknolojik Sürüş Desteği ile güvenliği bir adım ileriye taşıyor. MG Pilot kapsamında yarı otonom sürüşe imkan tanıyarak sürücüyü olası tehlikelere karşı uyaran ve gerektiğinde müdahale eden 16 gelişmiş sürüş destek sistemi (ADAS) bulunuyor. Marvel R Electric’le birlikte MG Pilot özelliklerinin arasına İkincil Çarpışma Freni (MCB) ve Yorgunluk Tespit ve Uyarı Sistemi (DWS) gibi özellikler de ekleniyor. 


Donanımlarıyla Premium Etki!

Marvel R Electric, donanım özellikleri bakımından çok gelişmiş, zengin bir model olarak Premium segmentin gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor. Luxury donanımından itibaren LED farlar, 19 inçlik alaşım jantlar, elektrikli-hafızalı sürücü koltuğu, Bader Napa deri koltuklar, ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar, 12.3 inçlik dijital gösterge ekranı, 19.4 inçlik dokunmatik merkezi ekran, menzil artıran donanımlardan ısı pompalı klima ve aktif ön ızgara, 1.14 metrekarelik panoramik cam tavan, ambiyans aydınlatması, sanal pedallı bagaj kapağı, hafızalı yan aynalar, kablosuz telefon şarjı, 360 derece kamera, R-Welcome Akıllı Karşılama Sistemi, MG Pilot Teknolojik Sürüş Destek Sistemi ve 2500 Watt kapasiteli V2L Enerji Paylaşım Özelliği standart olarak sunuluyor. 3.699.000 TL’den satışa sunulan MG Marvel R Performance, 9 hoparlörlü BOSE ses sistemi ve Taba (Alcantara) iç döşeme seçeneği ile araç içindeki yaşam alanını benzersiz bir hale getiriyor. 

Tüm zamanların en çok satan MG modeli; MGB, En yenisi de MG4!

526 km Şehir İçi Menzilli Marvel R Electric 2.989.000 TL’den Başlayan Fiyatı ve 85.000 TL’den Başlayan Kiralama Seçeneğiyle Satışa Sunuldu!MG Marvel R Electric Teknik Özellikleri:

Tip: Dört tekerlekten çekiş Arkadan itiş

Donanım: Performance Luxury

Azami güç: 212 kW (288 HP) 132 kW (180 HP)

Azami tork: 665 Nm 410 Nm

0-100 km/s: 4,9 sn 7,9 sn

Azami hız: 200 km/s 200 km/s

Batarya kapasitesi: 70 kWsa 70 kWsa

Enerji tüketimi: 209 Wh/km 194.1 Wh/km

WLTP menzil: 370 km 402 km

Yerleşik şarj cihazı kapasitesi (AC): 11 kW 11 kW

DC şarj süresi yüzde 5-80: 43 dk 43 dk

Uzunluk: 4674 mm 4674 mm

Genişlik: 1919 mm 1919 mm

Yükseklik: 1613 mm 1613 mm

Aks aralığı: 2804 mm 2804 mm

Yerden yükseklik: 133.9 mm 131.9 mm

Boş ağırlık: 1.920 kg 1.810 kg

Azami ağırlık: 2.373 kg 2.288 kg

Çekme kapasitesi: 750 kg 750 kg

Ön bagaj kapasitesi: - 150 litre

Arka bagaj kapasitesi: 357-1396 litre 357-1396 litre


3 yorum:

 1. Bu arada MG4'ün fiyatı hakikaten enteresan. Avrupa fiyatına bakayım dedim, 39 bin dolardan başlıyor diyor eğer yanlış görmediysem. İyi de bu araba burada 1 milyon 200 bin zaten, avrupa fiyatı ile sadece 200 bin lira mı fark var bu durumda. Avrupa fiyatı ile Türkiye fiyatının bir birine bu kadar yakın olduğu başka bir araba duydunuz mu?

  Hayır daha büyük saçmalığı söyleyeyim size, Marvel ile MG4'ün fiyat farkı avrupada 4-5 bin euro sadece. Ee burada ne oldu da fiyat 2.5 katına çıktı?

  YanıtlaSil
 2. Ek vergisiz hali bile pahalı

  YanıtlaSil
 3. Millette ya para çok yada hoşuna gidiyor....3milyon ikitane togg parası...ya pes

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..