Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yerli Üretim Logosu Artık Renault'nun Otomobillerinde de Yer Alıyor

Yerli üretim logosu, tüm yerli ürünlerde yer almaya başlarken otomotiv dünyasında da kullanılmaya başlandı.Bursa'da otomobil imal eden Renault'da araçlarında yerli üretim logosu kullanmaya başladı.
Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk 3 otomobili arasında yer alan Renault’nun iki yerli 

modeli Megane Sedan ve Clio HB, “yerli üretim” logosu ile showroomlarda yerini alıyor. Megane Sedan, Ocak-Eylül 2018 döneminde gerçekleştirdiği 23 bin 522 satış adedi ile Türkiye’nin en çok satılan modeli. Clio HB, segmentinden elde ettiği 30,1 pay ve aynı dönemdeki 18 bin adet satış adedi ile Türkiye’nin otomobili sıralamasında üçüncü sırada yer alıyor. Megane Sedan, segmentinde 19,7 paya sahip. 


6 marka, 11 ana modelde yerli otomobil fiyatları


OYAK Renault Fabrikaları’nda üretilen Megane Sedan hurda teşviki ile 91.900TL (Joy 1.6 16V 115 bg versiyonu) ve Clio HB ise 79.900TL’den (Joy 1.2 75 bg) başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Türkiye'de yerli otomobil ve yerli araç için yapılan çalışmaları biliyor musunuz?


Renault, 2017 yılında elde ettiği binek + hafif ticari pazar liderliğini 2018 yılında da sürdürüyor. Marka, 2018 yılının ilk 9 ayında gerçekleştirdiği 66 bin 517 satış adedi ile pazar payını 0,8 puan arttırarak toplam pazardan 14,4 pay elde etti. 19’uncu yılında da Türkiye’nin tartışmasız binek otomobil lideri unvanını koruyan Renault, binek otomobil pazarında 59 bin 761 satış adedi ile 16,6 pazar payına sahip.


Türkiye'de üretilen en hesaplı otomobiller...


50 yıldır yerli üretim yapan Bursa’daki Oyak Renault Fabrikaları, yıllık 378 bin otomobil ve 920 bin motor üretim kapasitesine sahip. Türkiye’de tamamen yerli operatörler tarafından üretilen otomobil ve mekanik aksamlar, 70’e yakın ülkeye ihraç ediliyor. Oyak Renault, 19 yıldır otomotiv sektörünün üretim ve ihracat lideri.Vestel'den Yerli Otomobile Dair Basın Açıklaması1 yorum:

  1. Yerli üretim logosundan ziyade sahibi yerli logosu lazım bize. Yoksa fransız renaultu un yerli üretim olmasının bize hiç bir faydası olmadığı gibi zararı var. Para yurt dışına gidiyor. Elin fransızının ameleliğini yapıyoruz başka bir şey değil. Sahibi Türk olan bir otomobil markamız olsaydı adam parayı da Türkiye de harcardı. Para Türkiye de dönmeye devam ederdi.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler