Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Komm zu Kırklareli; Volkswagen'e Kırklareli'den Çağrı.Alman Ekonomi Basını Türkiye'de!Ve VW Türkiye için ne düşünüyor?

Volkswagen Türkiye'de otomobil üretir mi?Yerli araçlarımız ne kadar yerli?
Volkwagen'in Türkiye'de; VW Passat ve Skoda SuperB veya Skoda Karoq ve Seat Ateca modellerinin üretileceği bir fabrika kurulması yönünde ki haberler üzerine bir çok şehir, bu yatırımı kendine çekmek için açıklamalar yapıyor..Bu kentler arasına Kırklareli de eklendi.Ancak son duyumlara göre  ise VW, Türkiye'de yatırım yapmayacak!Derken Alman ekonomi basını otomotiv sektörümüzü ziyaret ediyor!


Türkiye'de imal edilen araçlarda yerlilik oranı bir önceki uıla göre düşerken, yerlilik oranı en yüksek araçlar için % 90 civarıyla traktörler dikkat çekiyor.Ortalama yerlilik oranı ise % 50 ile 56 arasında görünürken bazı firmalar yerlilik oranını arttırmak için yerli üstyapı kartını (ticari araçlarda vinç gibi..) oynuyor.Civic, Canter gibi bazı modeller ise % 13/18-30 bandında bulunuyor.


2019'un en yerli otomobili yine o markadan


1970'ler de Volkswagen EA modelinin Türkiye'de montajı yapılmıştı. Volkswagen'in Türkiye'de yatırım yapması halinde ise ne kadar yerlilik oranına sahip olacağı merak konusu.Zira , en çok satış yapan markalar arasında yer alan, şu andaki zor ekonomik şartlarda bile hatırı sayılır satışlara imza atan VW, Türkiye'de yerlilik oranı yüksek araçlar imal etmelidir..


Bir zamanlar bu araçlar, Türkiye de üretiliyordu


Komm zu Kirklareli
http://www.gorunumgazetesi.com.tr ve Görünüm Gazetesi'nin haberine göre;

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık, Almanca bir mektup yayınlayarak Türkiye’de yatırım kararı aldığı iddia edilen Alman otomotiv firması Volkswagen’e Kırklareli’de yatırım yapması için çağrıda bulundu. Ilık, 1.3 milyar Euro’luk yatırımı Kırklareli’ye kazandırmak için tüm Kırklareli halkını seferberliğe çağırdı..
Komm zu Kirklareli = Kırklareli’ye gel


TÜRKiYE'DE ÜRETiLEN iLK VOLKSWAGEN

......

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA!

Ilık, sosyal medyada da gönderilerin firma merkezine ulaşabilmesi için twitter ve instagramda @vwgroup etiketini kullanarak vatandaşları çağrı yapmaya çağırdı.
....
Ilık; “Kampanya süresine kaç gönderi yapıldığını takip edebilmek adına da #vwinvestinkirklareli etiketini kullanmanız gerekiyor. İlimizin ismini sürekli ön planda tutabilmek için ayrıca #kirklareli yazabilirsiniz. ....
 Haydi Kırklareli Volkswagen’in yatırımını ilimize hep birlikte kazandıralım” ifadelerini kullandı.
Neden Kasko Yaptırmanız Gerekiyor?


Alman Basını, Türk Otomotiv Endüstrisini Yakından Takip Etmek İçin Türkiye’ye Geldi!

Alman ekonomi basını, Volkswagen’in (VW) yeni fabrika planı için en güçlü aday gösterilen Türkiye’nin otomotiv sektörünü yakın markaja aldı. Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ile İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) birlikte düzenlediği etkinlik kapsamında Türkiye’ye gelen Alman basını, Bursa, Kocaeli ve İstanbul’daki otomotiv fabrikaları ile Ar-Ge merkezlerini ziyaret ederek, Türkiye’nin otomotiv endüstrisinde yakaladığı ivmeye yakından tanıklık etme imkanı elde etti. Basın heyetine Türk ekonomisi ve otomotiv sanayi hakkında bilgiler veren TAYSAD Başkanı Alper Kanca, “Türkiye’de rakip ülkelerle kıyaslandığında son derece iş ve üretim dostu bir ortama sahibiz. Türkiye, kalifiye ve motive iş yönetim gücü, uygun enerji fiyatları, piyasa ve hammadde pazarına kolay ulaşım sağlayan olağanüstü bir coğrafik konumda bulunuyor. Bununla birlikte, sunulan devlet destekleri ile inovasyona dönük Ar-Ge faaliyetleri de teşvik ediliyor” dedi.


Denizli RentACar Avantajları, Bilge Araç Kiralama


Türkiye’nin, Volkswagen’in yeni fabrika yatırımı için en güçlü aday olarak gösterildiği bu günlerde, Alman basını da Türkiye’ye önemli bir ziyarette bulundu. TAYSAD ve İTO iş birliğiyle Türkiye’ye gelen Alman basın heyeti, Bursa, Kocaeli ve İstanbul’da yer alan birçok otomotiv fabrikası ile Ford Otosan, Coşkunöz, Mako, Benteler, Takosan, Maysan Mando gibi tedarik firmalarını ziyaret ederek, Türk otomotiv sektörünün geçmişten günümüze yakaladığı ivmeyi yakından takip etme imkanı elde etti. Türk otomotiv sanayinin elde ettiği başarılar konusunda bilgilendirilen Alman ekonomi gazetecileri, otomotiv tedarik sanayi konusunda Türkiye’nin geldiği noktayı da yakından takip etme imkanı elde etti.Yerli pikap mı, yerli kamyonet mi?SUV tadındaki kamyonet hangisi?


Türkiye, Avrupa için kilit bir merkez
Etkinlik kapsamında düzenlenen basın toplantısında ise Türkiye’nin ekonomik yapısı ve otomotiv sanayinin bu yapıdaki konumu hakkında bilgiler verildi. Toplantıda; Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye, hatırı sayılır derecede bir insan sermayesine ve iş gücüne, iyi bir ulaşım alt yapısı ile lojistik bilgisine sahip olduğu aktarıldı. Türk otomotiv endüstrisinin de ekonomi noktasında merkezi bir rol oynadığının vurgulandığı toplantıda, Toyota, Ford, Fiat, Mercedes, MAN, Honda ve Renault gibi 14 farklı üreticinin 2018 yılında Türkiye’de yüzde 85’i ihraç edilen yaklaşık 1,55 milyon araç üretimini gerçekleştirdikleri belirtildi.


Askam, otomobil ve ticari araç üretmeyecek


Türk otomotiv endüstrisinin AB’de otobüs üretiminde birinci, hafif ticari araç üretiminde üçüncü, binek otomobil üretiminde yedinci ve toplam üretiminde ise dünyada on beşinci sırada yer aldığının aktarıldığı toplantıda, Türkiye’nin Avrupa otomotiv ve tedarik sanayi endüstrisi için dünya çapında kilit bir global merkez olduğu vurgulandı. Toplantıda, “Ayrıca ekonomik boyutu, gelişen orta sınıfı ve genç nüfusuyla Türkiye Avrupalı otomobil markaları için de kârlı bir pazardır” ifadeleri kullanıldı.


Volkswagen hangi Çin markasını alacak?


“Türkiye pazarına yapılan yatırımlar ekonomik akla uygun”
Toplantıda konuşan TAYSAD Başkanı Alper Kanca, Türk ve Avrupalı otomotiv üreticileri ile tedarik sanayi firmalarının arasındaki iş birliği potansiyelinin önemine dikkat çekti. Alman otomotiv üreticileri ve tedarik sanayi firmalarının Türkiye pazarına yaptıkları yatırımların ekonomik rasyonaliteye uygun olduğunu vurgulayan Kanca, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’de rakip ülkelerle kıyaslandığında son derece iş ve üretim dostu bir ortama sahibiz. Türkiye, kalifiye ve motive iş yönetim gücü, uygun enerji fiyatları, piyasa ve hammadde pazarına kolay ulaşım sağlayan olağanüstü bir coğrafik konumda bulunuyor. Bununla birlikte, sunulan devlet destekleri ile inovasyona dönük Ar-Ge faaliyetleri de teşvik ediliyor.”


Volkswagen, Çin'i Almanya'dan daha çok düşünüyor; ROOMZZ, SMV, TERAMONT X...


İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç ise AB’den Türkiye ile Gümrük Birliği’ni güncellemesini ve Türk vatandaşları için vize zorunluluğunun kalkmasını beklediklerini dile getirdi.

ABD'de üretilen en yerli otomobil % 75'le Honda!Sonra Mercedes..


Volkswagen, Türkiye'ye yatırımdan vaz mı geçiyor?
Hürriyet Gazetesi Otomotiv Editörü Emre Özpeynirci Twitter hesabında; Ankara kulislerinde Alman markanın Türkiye'ye yatırım yapmayı düşünmediğini, karşılıklı şartlarda anlaşılamadığını 5 temmuz'da yazdı.

Yeni Crafter’da sadece yolcu konforu değil sürücü konforu da ön planda.İki farklı donanım: Comfortline ve HighlineKaynaklar; https://www.sanayi.gov.tr/
http://www.gorunumgazetesi.com.tr/haber/61955/alman-devine-kirklareliden-cagri.html
Basın Bültenleri
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/emre-ozpeynirci/turkiyede-uretilen-araclar-ne-kadar-yerli-41260039
https://odatv.com/turkiyeye-yeni-fabrika-mi-24061950.html
https://www.log.com.tr/volkswagen-turkiye-fabrikasinin-kurulmasi-muhtemel-sehirler/
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/emre-ozpeynirci/22-yil-sonra-ilk-dev-yatirim-geliyor-mu-41253101
https://twitter.com/eozpeynirci/status/1147194556569522177
https://twitter.com/eozpeynirci

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..